int(3)

Zprávy

 • Ministr Jurečka podnikl výjezd na Vysočinu, zaměřil se hlavně na péči o seniory

  9.5.2022

  Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) v pátek 6. května 2022 podnikl výjezd na Vysočinu. V rámci něj společně s předsedou Senátu Milošem Vystrčilem uctil v Třešti oběti druhé světové války. Podtitulem cesty byla péče o seniory. Ministr Jurečka proto v Novém Městě na Moravě poklepáním na základní kámen symbolicky zahájil výstavbu Domova Pomněnka, navštívil Senior Centrum SeneCura v Humpolci nebo terénní služby pro seniory ve Žďáru nad Sázavou.

  Více informací 

 • Projev předsedy Senátu Miloše Vystrčila k výročí Pražského povstání

  6.5.2022

  Zveřejňujeme projev předsedy Senátu Miloše Vystrčila, který pronesl dne 5. května 2022 před budovou Českého rozhlasu při příležitosti 77. výročí Pražského povstání a konce druhé světové války.

  Více informací

 • Výsledky senátní cesty do Gruzie: podpora územní celistvosti, hospodářské i rozvojové spolupráce

  5.5.2022

  Skupina senátorů v čele s předsedou Milošem Vystrčilem se v druhé polovině své zahraniční cesty v Gruzii vydala na návštěvu Adžárské autonomní republiky na jihozápadě země. Na podporu územní celistvosti Gruzie zamířila skupina ve složení Miloš Vystrčil, Jiří Drahoš, Zdeněk Nytra, Václav Láska, Jiří Čunek a Jiří Dušek také k administrativní linii s Jižní Osetií. Do Gruzie se senátory přicestovalo přes 30 českých firem, výprava tak měla i silný podnikatelský záměr, který dokládalo konání dvou podnikatelských fór v průběhu pobytu.

  Více informací

 • Vláda bude financovat činnost center duševního zdraví, se zajišťováním bezpečnosti během českého předsednictví pomohou i vojáci a celníci

  4.5.2022

  Bezmála 211 milionů korun vyčlení vláda na pomoc s financováním činnosti center duševního zdraví a dalších zdravotně-sociálních služeb, které vznikají v rámci reformy péče o duševní zdraví. O vyčlenění finančních prostředků na příslušný dotační program Ministerstva zdravotnictví rozhodla vláda ve středu 4. května 2022 na schůzi, která se mimořádně uskutečnila v prostorách Poslanecké sněmovny.

  Více informací

 • Senátorský klub ODS a TOP 09 vyzval prezidenta k abdikaci

  7.4.2022

  Na dnešním jednání Senátu předloží senátoři klubu ODS a TOP 09 návrh usnesení, které reaguje na udělení milosti prezidentem Milošem Zemanem pro Miloše Baláka a vyzývá prezidenta k abdikaci. Senátoři se budou zabývat také válkou na Ukrajině nebo balíčkem k migraci a dalšími evropskými tisky.

  Více informací 

 • Parlamentní jednání slavkovského formátu a Ukrajiny v Praze

  6.4.2022

  Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová přivítala v Praze na jednání tzv. slavkovského formátu představitele parlamentů Rakouska a Slovenska. Po pracovním jednání, kterého se prostřednictvím videokonferenčního hovoru účastnil i předseda ukrajinského zákonodárného sboru, následovala návštěva místní ambulance pro válečné uprchlíky z Ukrajiny.

  Více informací

 • Sociální a zdravotnický výbor Senátu Parlamentu České republiky se věnoval směřování a financování reformy péče o duševní zdraví

  6.4.2022

  Konference v českém Senátu se symbolickým názvem „Reforma péče o duševní zdraví – odkud jdeme a kam směřujeme“ si kladla za cíl reflektovat dosavadní průběh reformy péče a zároveň chce být prostorem pro diskuzi nad jejím dalším směřováním a také financováním.

  Více informací

 • Rada města Brna projednala další možnosti pomoci Ukrajině, převáží ta materiální. Partnerské vztahy naváže Brno i s Lvovem

  28.2.2022

  Na dnešním mimořádném zasedání se brněnští radní opět zabývali situací na Ukrajině a možnou pomocí lidem v místě konfliktu i těm prchajícím. Kromě dříve zmiňovaných 10 milionů na pomoc Ukrajině vyčlenilo město dalších 10 milionů na náklady vznikající přímo v Brně. Zároveň radní navázali užší spolupráci se západoukrajinským Lvovem. V neposlední řadě se řešila i konkrétní materiální pomoc a případné ubytovací kapacity.

  Více informací 

 • Vedení Sněmovny uctilo památku obětí totality

  26.2.2022

  Vedení Sněmovny v čele s předsedkyní Markétou Pekarovou Adamovou uctilo památku obětí minulého režimu. Pietní akt u památníku na pražském Újezdě se konal v den 74. výročí komunistického puče v někdejším Československu.

  Více informací

 • Prohlášení primátorky města Brna Markéty Vaňkové k situaci na Ukrajině

  24.2.2022

  Vzhledem ke zprávám, které se dnes v noci začaly šířit z Ukrajiny, a eskalující situaci nejen na ukrajinsko-ruské hranici, ale téměř na celém území tohoto státu, bych ráda za sebe i za Radu města Brna vyjádřila podporu ukrajinské vládě a lidu.

  Více informací

« Novější | Starší »