Velká změna! Jeřábková po sezoně skončí ve Vipers a zamíří do dánského Ikastu

706269-img_0792

Šestadvacetiletá spojka během minulého ročníku dovedla Vipers ke zlatým medailím v domácí soutěži, poháru i obhajobě triumfu v Lize mistryň. „Jsem nesmírně hrdý na to, že se nám podařilo Markétu získat. Naposledy byla nejužitečnější hráčkou Final 4, kde se stala s 19 góly nejlepší střelkyní Kristiansandu," komentoval podpis smlouvy výkonný ředitel Daniel Grønhøj pro klubový web Ikastu.

Přednosti nové akvizice ale rozhodně nejsou jen v ofenzivě. „Je oporou Vipers střelecky, má ale také důležitou roli ve středu defenzivy. Jsem přesvědčen, že nás dokáže posunout na hřišti i mimo něj," pokračoval Grønhøj. Kristiandsand kraluje norské soutěži posledních pět sezon a jinak tomu není ani tentokrát, tabulku vede o pět bodů před druhým Larvikem.

V malebném patnáctitisícovém Ikastu, který leží jen patnáct kilometrů od Herningu, se už byla Jeřábková podívat. A atmosférická IBF Arena ji učarovala. „Vypadá skvěle. Těším se, až si zahraju před plnými tribunami. Z klubu mám velmi dobrý pocit, doufám, že týmu pomůžu vyhrávat zápasy. To je můj cíl," hlásí reprezentantka.

Ze strany dánského klubu jde o jasný signál, chce se poprat o úspěch v Lize mistryň, kde od roku 2018 chybí. K vytoužené účasti v nejlepší házenkářské soutěži má nakročeno skvěle, po jedenácti kolech nejvyšší dánské soutěže totiž působí na čele tabulky o skóre před Odense, prohrál přitom jediné utkání.

Zdroj: ČSH

Foto: ČSH

Publikovala: Dočekalová