IGNIS BRUNENSIS se vrací na Brněnskou přehradu. Před sobotními ohňostroji dronové světelné show,200 dronů v Česku bude poprvé

687843-img-0436u-img-1001u-81011cca46

Ohňostroj dětem odstartoval v sobotu 11. června na jihu Brna v areálu Hněvkovského pětadvacátou mezinárodní soutěž uměleckých ohňostrojů REGIOJET IGNIS BRUNENSIS – potrvá do 23. července 2022. Hlavní část ohňostrojného festivalu se vrací na hladinu Brněnské přehrady od 25. června do 6. července. Diváci uvidí vždy od půl jedenácté večer čtyři velkolepé ohňostroje. „Ohňostroje IGNIS BRUNENSIS na Brněnské přehradě představí tvůrce ze čtyř zemí. V sobotu 25. června Česko, ve středu 29. června Chorvatsko, v sobotu 2. července Česko s Německem a ve středu 6. července Švédsko," upřesňuje ohňostrojný program umělecký a technický ředitel IGNIS BRUNENSIS Jaroslav Štolba z Flash Barrandov SFX.

Pro čtvrtstoletý festival je díky finanční podpoře města Brna připraveno i mimořádné programové lákadlo v podobě dvou komponovaných moderních světelných dronových show ještě před odpaly dvou sobotních ohňostrojů. „Tradiční ohňostrojné umění se podařilo při jubilejním 25. ročníku IGNIS BRUNENSIS rozšířit o vizuální tvorbu moderními světelnými technologiemi. Divácky atraktivní a unikátní ohňostrojné a světelné show nad přehradním jezerem a další zábavné programy zařadí Brno na přelomu června a července mezi světové metropole jako jsou třeba Londýn nebo Dubaj,“ láká brněnská primátorka Markéta Vaňková k opakovaným letním návštěvám Brna a nejen programů na přehradě.

Poprvé viděli diváci v Brně světelnou show před ohňostrojem vloni na Kraví hoře se stovkou dronů. „Letos se díky výborné spolupráci se zkušeným festivalovým týmem IGNIS BRUNENSIS předřadí před sobotní ohňostroje nad hladinou Brněnské přehrady dvě tematicky, vizuálně i hudebně odlišné světelné show, každá s 200 drony. Brno se tak stane vůbec prvním místem v Česku, kde diváci uvidí světelná představení s takto velkým počtem dronů,“ zdůrazňuje brněnské prvenství a unikátní postavení Tomáš Koláčný, náměstek primátorky města Brna, který byl jedním z hlavních iniciátorů této novinky.

Hlavní festivalové programy vrcholí 23. července nad hradem Špilberk ohňostrojnou show věnovanou Gregoru Johannu Mendelovi. „Dvousté výročí narození světoznámého genetika Gregora Johanna Mendela si připomínáme letos na celé jižní Moravě. Při IGNIS BRUNENSIS oslavíme významného vědce hned dvakrát. Dronovou show Genetika 25. června na Brněnské přehradě a ohňostrojem 23. července nad Špilberkem,“ připomíná Mendelovo dvousté jubileum Jan Grolich, hejtman Jihomoravského kraje.


11.6. – 23.7.2022 SVĚTOVÁ SOUTĚŽ OHŇOSTROJŮ & DRONE SHOW

BRNĚNSKÁ PŘEHRADA


25.6.2022 / 21:45 dronová show „Genetika“ / SPECTRUM PRODUCTION


25.6.2022 / 22:30 ohňostroj „Plameny vášně“ / IGNIS BRUNENSIS TEAM Česko


29.6.2022 / 22:30 ohňostroj „Symfonie života“ / PYRO GAMBLERS Chorvatsko


2.7.2022 / 21:45 dronová show „Elementy“ / SPECTRUM PRODUCTION


2.7.2022 / 22:30 ohňostroj „Labyrint lidských životů“ / THEATRUM PYROBOLI Česko s podporou PYROPRODUKT Německo


6.7.2022 / 22:30 ohňostroj „Vzpomínky na Mistry“ / GÖTEBORGS FYRVERKERI Švédsko

HRAD ŠPILBERK

23.7.2022 / 22:30 ohňostroj „Mendelovy inspirace“ / FLASH BARRANDOV SFX Česko


OHŇOSTROJE: Dvěstěpadesáté narozeniny Beethovena s dvouletým zpožděním


Při ohňostrojích na přehradě se mělo slavit 250. výročí narození Ludwiga van Beethovena povinnými dvouminutovkami Osudové nebo Ódy na radost už v roce 2020. „Díky koronaviru a dvouletému posunu přehradních ohňostrojů připomeneme v povinné části show už dvěstěpadesáté plus druhé Beethovenovy narozeniny,“ upřesnil na zvláštnost za hlavního producenta Jiří Morávek, generální ředitel SNIP & CO.

DRONY: Možný termínový nebo časový posun dronových show v případě nepříznivého počasí. U dronových show je z technických a bezpečnostních důvodů možná změna času nebo přesun termínu v případě deštivého počasí nebo silnějšího větru. Aktuální informace k produkci budou na webu a sociálních sítích a také ve vysílání Rádia Krokodýl 103 FM.

OHŇOSTROJE & DRONY: Diváci hodnotí všech šest ohňostrojů, samostatně i dronové show


Do hodnocení ohňostrojů je opět zapojena veřejnost, všech šest letošních show je soutěžních. Diváci hlasují na facebooku IGNIS BRUNENSIS OFFICIAL, ať už vidí ohňostroje naživo nebo po zhlédnutí video záznamů ve 4K rozlišení. Stejným způsobem proběhne také hodnocení dronových show. Odborná ohňostrojná porota bude vybírat z mezinárodních představení na přehradě, vítěz se nominuje do speciálního ročníku „Winner of Winners“ v příštím roce 2023. (pozn. vyhlášený ročník vítězů je posunutý o jeden rok z důvodů koronavirových omezení v předchozích letech)

OHŇOSTROJE & DRONY:

Hudební doprovod synchronizovaný s ohňostroji i drony vysílá exkluzivně Rádio Krokodýl 103 FM. Stačí si tedy najít jakékoliv místo s výhledem na ohňostroj nebo drony a naladit muziku. Důležité upozornění – hudbu nalaďte pouze na FM příjmu – nepoužívejte internetový stream, který je zpožděný a hudební doprovod tak není synchronizovaný. V přístavišti Bystrc bude vysílání hudby zajištěno centrálně, lokálně i v místech dalších akcí.

OHŇOSTROJE & DRONY:

Výhledové plochy zdarma. Pro větší komfort na Brněnské přehradě placená tribuna Všechny veřejné výhledové plochy jsou pro diváky zdarma. Na Brněnské přehradě bude ale připravena také komfortní placená zóna – tribuna RegioJet k sezení s ozvučením. Předprodej probíhá online na GoOut.net, doprodej vstupenek na místě vždy před ohňostrojem (cena 250 Kč / jeden ohňostroj). Vstupenky lze rovněž zakoupit online ZDE

IGNIS BRUNENSIS s podporou města Brna, Jihomoravského kraje a RegioJetHlavními spolupořadateli jsou statutární město BrnoJihomoravský kraj a SNIP & CO jako hlavní producent. Titulárním partnerem je společnost RegioJet ze skupiny STUDENT AGENCY. Hlavním garantem ohňostrojné části festivalu je Flash Barrandov SFX. Technologickým a uměleckým garantem IGNIS DRONE SHOW je Spectrum Production, hlavním partnerem dronových show je město Brno. Oficiálním dopravcem návštěvníků městskou dopravou je Dopravní podnik města Brna.

Zdroj: SNIP & CO

Foto: SNIP & CO

Publikovala: Dočekalová