Pražští kriminalisté prosí veřejnost o pomoc při pátrání po trojici lupičů

629163-viewimage-1

Policisté ze Smíchovského oddělení pracují od 30. prosince minulého roku na objasnění případu vloupání do zaparkované Škody na Arbesově náměstí v Praze 5. Z vozidla si neznámý pachatel, či pachatelé odnesli krom drobností i černou koženou peněženku s dvěma tisícovkami a firemní platební kartou. Bohužel objevili i papírek s PIN kódem, který byl schován mimo peněženku uvnitř vozidla. Odcizená kreditka i s pinem byla následně několikrát použita jedním z trojice mužů, kteří jsou zachyceni na záběrech z bezpečnostních kamer. Zatímco vybíral hotovost z různých bankomatů především na Praze 5, druzí dva pečlivě sledovali okolí, aby nebyl rušen.  Tímto způsobem dokázali během několika hodin odčerpat z cizího účtu částku dosahující bezmála sto osmdesát tisíc korun, uvedl k případu mluvčí pražské policie Jan Rybánský.

Kriminalisté zajistili řadu záznamů z bezpečnostních kamer, ty zveřejněné jsou z čerpací stanice v Holešovicích, kde podezřelí učinili poslední transakci a zaplatili si jídlo.

Případ je prověřován pro spáchání trestních činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměňovaní platebního prostředku. A právě z druhého trestného činu je trojice mužů podezřelá. Pokud podezřelé poznáváte nebo víte, kde by se mohli nacházet, kontaktujte prosím linku tísňového volání 158. V případě dopadení a odsouzení hrozí pachatelům až dvouletý trest odnětí svobody, doplnil policejní mluvčí. 

Zdroj: PČR

Foto: PČR

Fotografie