TrutnOFF BrnoON s padesátkou kapel bude největší přehlídkou léta, době navzdory

Dnes je již jisté, že známý festival TrutnOFF pod novým názvem TrutnOFF BrnoON, který našel útočiště v lesích na brněnské Střelnici, se stane největší hudební přehlídkou letošního léta. Tradičně od 21. do 23. srpna, se symbolickou připomínkou srpnové okupace v roce 1968 a amerického Woodstocku, se na nových lovištích představí na padesátku tuzemských a slovenských kapel. Tak trochu době navzdory. A ve výjimečných časech dává „Fotr všech festivalů“ netradičně do prodeje i omezený počet jednodenních vstupenek. Legendární festival, u jehož počátků v první polovině osmdesátých let stál i Václav Havel, tehdejší disident, dramatik a pozdější prezident a festivalový náčelník, se navíc propojuje s legendárním brněnským Divadlem Husa na provázku. 

Brno - „Festival se opravdu uskuteční, době navzdory. Během tří dnů v lesích na Střelnici u Sun River za brněnským Anthroposem vystoupí na padesátku kapel rozličného zaměření od Bacha po Vlacha. Brány nových lovišť se otevřou v páteční brněnské poledne o jedenácté a ve dvě hodiny festival zahájí bubnování Pavla Fajta, který bude svolávat na naše třídenní Pow-Wow. Ale bude možné přijet již ve čtvrtek, kdy na uvítanou a seznámení komorně zahraje Dj Geronimo, “ uvádí pořadatelka známé přehlídky Eva „Lipová“ Navrátilová. „Po bubnování bude následovat ekumenická bohoslužba za tři dny míru a porozumění, a poté již vystoupí například ikona slovenského folku Zuzana Homolová, nekompromisně tvrdé Kurtizány z 25. avenue, brněnští Ještě jsme se nedohodli či populární J.A.R. Nechybět bude ani undergroundová legenda Plastic People nebo jedna z největších osobností současné scény písničkářství a bluegrassu Robert Křesťan s Druhou Trávou. To vše první den na jednom pódiu. Celý festival pak v neděli zakončí večírkem na rozloučenou Záviš, ale především The Boom Beatles a závěrečné bubnování,“ hlásí Martin Věchet, zakladatel a hlavní tvůrce festivalu.

Program bude opět pro „Českomoravský Woodstock“ příznačně různorodý. Během tří dnů na festivalu dále třeba zahrají Bára Poláková, Visací zámek, Mňága a Žďorp nebo Michal Prokop a Framus Five, Jiří Schmitzer, SPS, Garage, Terne Čhave, Fast Food Orchestra nebo Jan Fic, Helemese či elektronický písničkář Kittchen. Noblesu a eleganci předválečných let na nová loviště přinese Originální Pražský Synkopický Orchestr. Scházet nebudou ani dýdžejové, operní pěvec Aleš Procházka nebo folklor v zastoupení Horňácké muziky Petra Mičky. 

Legendární festival se spojil s legendárním divadlem

Legendární festival se také spojil s legendárním brněnským Divadlem Husa na provázku. „Brno bylo vždy tak trochu jiné, alternativní. Má i silnou divadelní tradici. Divadlo Husa na provázku, HaDivadlo nebo scéna Bolka Polívky jsou ikonami a právě s jedním z nejkultovnějších, odkud vzešla nejen Balada pro banditu, jsme se propojili. Pro tento zahřívací a výjimečný rok jsme se domluvili, že součástí našeho setkání bude i úterní pofestivalové představení Turnový háj za symbolické vstupné 50 Kč pro návštěvníky festivalu, i s menší afteparty po představení.“ Cena představení je 300 Kč, symbolická cena platí po předložení vstupenky na festival. Počet lístků je omezený. 

V neobvyklé době netradiční rozhodnutí – jednodenní vstupenky

Festival TrutnOFF BrnON Open Air je známý svoji neotřelou dramaturgií, ale i specifickou atmosférou a hosty ze společenského a kulturního života. Pověstný je však i tím, že do- předu nezveřejňuje program jednotlivých dnů. Tuto tradici však nyní, ve výjimečné době, pořadatelé mění a neobvykle oznamují prodej jednodenních vstupenek. “Naše uši nejsou zality voskem a oči máme otevřené, jako oči sovy v noci. Nasloucháme vašim steskům, prosbám a žádostem. Od dnešního dne je možné si zakoupit i omezené množství jednodenních vstupenek. Vycházíme tak vstříc všem, kteří se chtějí alespoň dotknout našeho setkání a festivalové atmosféry. Věříme, že příště již zaženete stesk po jednodenních lístcích a dojedete již jako ostřílení stopaři, kterým jen jeden den na našem Pow-Wow nebude stačit .“ Zároveň s tím i festival neobvykle oznamuje hlavní kapely rozdělené do jednotlivych dnů. Vše je možné nalézt na webových stránkách festivalu, kde si také objednáte jednodenní a celofestivalové vstupenky.

Celofestivalová vstupenka stojí 1600 Kč, za pátek a neděli zaplatíte 799 Kč, v sobotu pak 850 Kč. Kapacita je vzhledem k výjimečnému stavu a omezením v důsledku koronaviru limitována. Děti do 12 let a vozíčkáři mají vstup zdarma. 

zdroj: Divadlo Husa na provázku

foto: redakce ( archiv)