Jdi na obsah Jdi na menu

Turnaj J&T Banka Ostrava Beach Open se vrátí ve finále olympijské kvalifikace

Ostrava - „Hodnoceni letošní beach volejbalové sezóny a mezinárodních turnajů ze strany Světové volejbalové federace FIVB pro nás vyznělo velice pozitivně, neboť podobně jako v roce 2018 byl náš turnaj vyhodnocen mezi třemi nejlepšími z celé sezóny,“ prozradil předseda Českého volejbalového svazu Marek Pakosta. „Naše silné stránky jsou unikátní lokalita, skvělý servis a zázemí pro hráče i kvalitní a profesionální organizace celého turnaje,“ doplnil Pakosta.

 

Turnaj FIVB Světové série bude zahájen ve středu 20. května kvalifikačními utkáními. Ve čtvrtek ráno odstartuje hlavní soutěž, kde se představí celkem 32 mužských a 32 ženských dvojic. Medaile a poháry pak budou rozdány po finálové neděli 24. května. V Dolních Vítkovicích nebudou chybět nejlepší páry světa, protože body do žebříčku FIVB mohou řadu sportovců posunout až do olympijského Tokia. „Vedle zmíněného hodnocení má pro nás tato akce i zásadní význam sportovní. Letos náš pár Perušič - Schweiner vybojoval v Ostravě 2. místo, což je jejich nejlepší výsledek v kariéře. V průběžném pořadí tzv. "Olympic ranking" jsou zatím na postupové pozici. Naše ženy Hermanová - Nausch Sluková mají zatím odehráno méně turnajů. Ale v okamžiku, kdy naplní povinnou kvótu, posunou se i ony na postupové příčky. Celá olympijská kvalifikace se uzavírá 14. června 2020. A tak příští ročník J&T Banka Ostrava Beach Open, který plánujeme ke konci května 2020, bude předposlední šancí vylepšit postavení v olympijském žebříčku,“ upřesnil předseda ČVS Marek Pakosta.

 

Pro český volejbal by naplnění ambiciózního plánu získat účast na olympijských hrách, jak v kategorii žen, tak mužů, bylo historickým úspěchem. Domácím párům se přitom zatím v Ostravě dařilo. Vedle zmíněného 2. místa Perušiče a Schweinera jsou majitelkami zlatých medailí a netradičního poháru právě Barbora Hermannová s Markétou Nausch Slukovou, které zvítězily hned v 1. ročníku vítkovické světovky. „Moravskoslezský kraj byl hrdým partnerem této prestižní akce a uznání vysoké kvality turnaje nás velmi těší. Přiznám, že mě toto ocenění nepřekvapilo. Turnaj měl nenapodobitelnou sportovní atmosféru a obrovskou podporu fanoušků. Co je ovšem neméně důležité, po celou dobu turnaje byla patrná vysoká profesionalita organizátorů, kvalitní sportovní zázemí a zanícený pozitivní přístup každého člena organizačního týmu. Ještě jednou za ocenění gratuluji a těším se na příští ročník, který opět Moravskoslezský kraj podpoří,“ reagoval na hodnocení FIVB náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport Stanislav Folwarczny 

 

„Jsem ráda, že se Ostrava stala domovem tak špičkového turnaje v plážovém volejbale. DOV se na pět dnů promění v pláž a sledovat takto kvalitní sportovní výkony musí být zážitek nejen pro skalní fanoušky tohoto sportu. Zázemí turnaje, stejně jako kvalitní fanoušci a atmosféra je zde opravdu jedinečná. Vzhledem k tomu, že se J&T Banka Ostrava Beach Open zařadil mezi tři nejlepší turnaje v roce 2018, nejde jen o mé subjektivní hodnocení. Velmi se těším na další ročník, který bude bezpochyby stejně povedený jako ten letošní a přeji organizátorům hodně zdaru,“ podpořila turnaj náměstkyně primátora Ostravy pro sport Andrea Hoffmannová.

 

Marek Tesař z pořádající agentury Raul při příležitosti oznámení termínu turnaje v roce 2020 a spuštění prodeje vstupenek řekl:Jsem rád, že se nám před rokem podařilo získat tak významného partnera, jakým je J&T Banka a díky oboustranné spokojenosti s námi tento klíčový partner bude pokračovat i nadále. To je zásadní pro udržení kvality turnaje a jeho další zlepšování. Zároveň nás těší, že způsob uchopení turnaje a jeho umístění do netradičních kulis Dolních Vítkovic byla správná cesta, což nám už dvakrát potvrdil vysoký zájem fanoušků, televizních diváků i zástupců FIVB. I pro olympijský rok 2020 připravujeme sérii přímých televizních přenosů nebo doprovodný program v samotném areálu. Podpora Moravskoslezského kraje a města Ostravy je pro nás závazkem a zároveň výzvou. Udržet se i potřetí v nejlepší trojce turnajů Světové série je náš jednoznačný cíl, jehož naplněním bychom chtěli našim partnerům poděkovat.“

 

Vstupenky na J&T Banka Ostrava Beach Open 2020 jdou do prodeje 21. listopadu 2019 prostřednictvím sítě Ticketportal. Netradiční vánoční dárek v podobě permanentky na celý turnajový víkend vyjde zájemce jen na 200 Kč.

 

zdroj: SPR media

foto: Štěpán Sedláček

autor: neu

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář