Jdi na obsah Jdi na menu

Skateboardisty čeká mistrovství Evropy. Habanec míří rovnou do semifinále

7. 10. 2019

Praha - Maxim Habanec, aktuálně nejlépe postavený Čech v průběžném pořadí disciplíny street, která imituje jízdu na překážkách z ulice, je zároveň osmým nejlepším Evropanem v olympijské kvalifikaci a díky tomu se kvalifikoval rovnou do semifinále kontinentálního závodu.

 

 

Na závod do města na soutoku řek Oky a Volhy vyráží početná česká výprava, kterou kromě Habance tvoří i čerstvý mistr republiky Martin Pek, dále nejlepší český jezdec do 23 let Jan Navrátil a nováček v sestavě Štěpán Bareš. Zkušenostmi tým doplňuje ostřílený reprezentant a držitel medaile z X-Games Tomáš Vintr.„Věříme, že z mistrovství Evropy dovezeme nejlepší možný výsledek. Všichni v týmu jsou posezóně rozježdění a mají před sebou vidinu vysokého bodového zisku, protože na závodech nebude tak silná konkurence v podobě Američanů a Brazilců. Maxovi nahrává i to, že díky jehodlouhodobým výkonům, jde rovnou do semifinále,“ přibližuje šance českých reprezentantůtýmový manažer Petr Humpl.

 

 

Nedávné mistrovství světa v brazilském Sao Pualu nevyšlo českým reprezentantům podle představ a Habancovi utekl postup do dalších kol pouze o tři body. Mistrovství Evropy tak bude ideální příležitostí spravit si chuť. Největší překážkou v bojích o medaile budou při absenci Portugalce Ribeira, aktuálně třetího nejlepšího jezdce světa, reprezentanti Francie či SlovákRichard Tury.„Jde sice o první oficiální mistrovství starého kontinentu, ale zkušenosti z velkých závodů už většina členů výpravy má. Cílem je tedy určitě bojovat o co nejvyšší příčky a nejvíce bodů dkvalifikace na olympijský závod v Tokiu. To nejdůležitější ale je, aby se všichni vrátili domů bezzdravotní újmy, sezóna totiž pokračuje dál v listopadu a není tak, bohužel, moc prostoru na regeneraci,“ dodává předseda asociace skateboardingu Jan Lankaš.

 

 

Skateboarding se na olympijských hrách představí poprvé v historii příští rok v červenci a srpnu. Mistrovství Evropy ve street skateboardingu startuje v Rusku v úterý 8. října tréninky.Kvalifikace je na programu ve čtvrtek, semifinále v pátek a finále pak v sobotu 12. října. Počínáníčeských jezdců je možné průběžně sledovat na oficiálních kanálech České skateboardovéasociace, zejména na instagramovém profilu @czechskateboarding.

 

Zdroj: Česká Asociace Skateboardingu

Foto: ilustrašní

Autor: SN

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář