Jdi na obsah Jdi na menu

Severočeské derby ovládla ústecká Elba, Kert Park otočil dramatický zápas s Pardubicemi

Most - Extraliga hokejbalu se rozproudila sobotním dopoledním zápasem v Hradci Králové, kam dorazili marodkou zdecimované Sudoměřice. Piráti zpod Bílé věže nedali jihomoravskému souboru šanci a došli si pro vysoké vítězství 7:2. V mostecké hokejbalové hale se rozhořelo severočeské derby. Most se dostal do vedení, ale Elba dokázala vyrovnat a v prodloužení slavila vítězství 4:3. Karviná přivítala na svém hřišti na posledním místě se krčící pražské KOVO, které padlo rozdílem třídy 1:7. Západočeské derby mezi Plzní a Dobřany nabídlo dramatickou podívanou. Dobřany dokázaly srovnat z 0:2 na 2:2, ale domácí Mečouni nakonec ve třetí třetině strhli zápas na svoji stranu a zvítězili 4:2.

Pardubice se střetly s mistrem posledních tří sezón. Kert Park ale nepředváděl vůbec dobrý výkon a Autoskláři vedli před závěrečnou patnáctiminutovkou 4:1. Pražané ale předvedli mocnou stíhací jízdu, která se zastavila na výsledku 5:5 a šlo se do prodloužení, v němž Kert Parku vystřelil vítězství teprve sedmnáctiletý junior Jan Čejka. V neděli se odehrál pouze jeden duel. Sudoměřice před zápasem s Letohradem nevyhrály dlouhých šest zápasů, ale letohradští Jeleni se také nesmírně trápí, což se projevilo na bláznivé přestřelce plné zvratů bez fungujících obran. Základní hrací doba vítěze neurčila a za stavu 4:4 se šlo do prodloužení 3 na 3, v němž gól nepadl. O osudu utkání tak rozhodly nájezdy, v nichž Sudoměřice excelovaly, vstřelily dva góly a Letohrad ani jeden. Jihomoravané tak oslavili důležité vítězství za dva body.

zdroj: Redakce