Jdi na obsah Jdi na menu

Při cyklistických závodech ovládl ŠKODOVÁCKÉ OKRUHY jezdec Daniel Babor

21. 9. 2019

Mladá Boleslav - Závodníci dnes absolvovali celkem 35 tříkilometrových okruhů ulicemi Mladé Boleslavi se startem před Škoda Auto Muzeem a průjezdy okolo ŠKODA Zákaznického centra.

 

Od samotného začátku přitom ukazovali divákům skvělou show. Nejaktivněji si od začátku závodu počínal celek TUFO-PARDUS Prostějov a po první polovině závodu se díky této aktivitě dostal do vedení Daniel Babor. Mezitím se v krátkých pokusech o únik vystřídalo několik jezdců, úspěšný byl ale až ve druhé polovině závodu atak Jiřího Pokorného (CK Příbram Fany Gastro) a Adama Doležala (ČEZ Cyklo Team Tábor). Ti díky tomu sbírali body a stoupali tak v průběžném pořadí, popsala závod mluvčí cyklistického svazu Judita Lorencová.

 

V momentě, kdy se do virtuálního vedení dostal Jiří Pokorný, začal prostějovský tým likvidovat náskok ujeté dvojice. To se podařilo a poslední dvě velká bodování už byl peloton opět kompaktní. V závěrečném spurtu, kde si závodníci připisují dvojnásobný příděl bodů pak byl Babor druhý, čímž získal dostatečný počet bodů, aby si pojistil dnešní vítězství.

 

„Průběh závodu jsme měli pod kontrolou, jen ten závěr byl takový hektický. Nicméně jsme dnes předvedli skvělý týmový výkon, s kolegy z týmu jsme spolupracovali a na mém vítězství mají také zásluhu,“ řekl vítězný Babor, který svým věkem stále spadá do kategorii U23.

 

Zdroj: ČSC

Foto: Jan Brychta

Autor: rej

 

Náhledy fotografií ze složky Český pohár na silnici ŠKODA CUP 2019

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář