Jdi na obsah Jdi na menu

Nevyrovnaná Boleslav podlehla venku výrazně lepším Teplicím 0:2

19. 9. 2019

První poločas se boleslavským fotbalistům vůbec nepovedl. Brzo prohrávali a navíc přišli o zraněného stopera Pudila.

 

Ve 4. minutě po nepřesné Tataevově rozehrávce se Tepličtí dostali do šance, první zakončení Šeda vytlačil od levé tyče, ale soupeř zůstal u míče a ve zmatcích před boleslavskou brankou se nejlépe zorientoval Jakub Mareš, který nekompromisně z pár kroků skóroval - 1:0.

 

Na konci úvodní čtvrthodinky si Šeda poradil s Vondráškovým technickým zakončením. Ve 20. minutě po narážečce s Budínským tvrdě, ale nepřesně vypálil Mešanovič. O minutu později Komlichenkův přízemní centr Budínský na hranici soupeřova vápna nezkrotil. Ve 24. minutě Pudil usedl na trávník a vyžádal si ošetření stehenního svalu, který ho zradil už v předchozím ligovém mistráku. Když odstoupil ze hry, na stoperských postech se srovnali Tataev s Jakubem Klímou, na pravého beka se stáhnul Hubínek a čerstvý Ladra zaujal svoji pozici na pravém kraji zálohy.

 

Boleslavští hráči pokračovali viditelně rozhození, nedařila se jim kombinace, prohrávali osobní souboje, do kterých Tepličtí chodili viditelně důrazněji. Kolem 30. minuty boleslavská defenzíva zvládla dva soupeřovy rohy. Ve 35. minutě Boleslavští promarnili dva trestné kopy, Matějovský a o chvíli později ani Budínský před teplickou brankou spoluhráče nenašli.

 

Ve 37. minutě teplický přízemní centr Kučery z levé strany Jakub Klíma skluzem sebral vybíhajícímu Šedovi a navíc nechtěně přihrál Jakubu Marešovi, jenž snadno do prázdné branky skóroval - 2:0. Ve 43. minutě Bucha střelou z pětadvaceti metrů Grigara nepřekvapil a ve dvou nastavených minutách získali Boleslavští svůj první roh, který však sudí Rejžek nenechal rozehrát a poločas ukončil.

 

Druhý poločas se sice odehrával většinu času na teplické polovině hřiště, ale skóre zůstalo pro Boleslav nepříznivé. Tepličtí se do útočných akcí dostávali většinou přičiněním boleslavských nepřesností. Tak se dostali v 50. minutě ke dvěma rohovým kopům, o tři minuty později k dalšímu po Marešově ráně z úhlu, kterou Šeda vytěsnil mimo branku u levé tyče. V 63. minutě Jakub Klíma přihrál na půlce hřiště přesně na soupeřovu nohu a teplický protiútok skončil dalším rohem, který od boleslavské branky odkopl Komlichenko.

 

Na druhé straně hřiště Mešanovičovu tečovanou ránu Grigar zkrotil, Matějovského roh teplická defenzíva ubránila, Fulnekův střelecký pokus byl hodně nepřesný. V 71. minutě Budínského trestný kop i pozdější centr od levé lajny skončily bez gólových efektů. V 78. minutě ojedinělou teplickou akci zakončil povedeným centrem Hyčka, ale Řezníček hlavičkoval vedle boleslavské branky. V 87. minutě Matějovského trestný kop napáchal v teplickém brankovišti zmatky, ovšem gólem neskončil. Ani nastavené čtyři minuty na skóre nic nezměnily.

 

 

Sestava FK Teplice: Grigar - Vondrášek, Jeřábek, Čmovš, Royo (64. Hyčka) - Shejbal, Žitný (81. Jindráček), Kodeš, Kučera, Jakub Mareš - Řezníček (90. Ljevakovič).

Sestava FK Mladá Boleslav: Šeda - Jakub Klíma, Tataev, Pudil (25. Ladra), Fulnek - Hubínek, Matějovský, Budínský, Bucha (46. Jiří Klíma) - Mešanovič, Komlichenko (72. Pech)

Góly: 4. a 37. Jakub Mareš

ŽK: Jeřábek, Shejbal, Kodeš, Vondrášek, Řezníčřek, Hyčka - Bucha, Komlichenko, Šeda, Jakub Klíma

Rozhodčí: Rejžek - Kotalík, Pečenka

Diváků: 2518

 

Zklamaný boleslavský trenér označil prohru o dva góly za milosrdnou.

 

Trenér FK Mladá Boleslav Jozef Weber byl hodně roztrpčený z jalového výkonu svých svěřenců, kteří nedali týmu konce tabulky ani jeden gól.

 

Na úvod svého vystoupení před novináři pogratuloval Teplicím k zaslouženému vítězství: „Vstup do utkání měl soupeř lepší a agresivnější, inkasovaný gól nás bohužel neprobudil. Tepličtí stopeři hráli výborně, zcela naše útočníky eliminovali. Prostřídání sestavy nám moc nepomohlo. Po přestávce si Tepličtí vedení pohlídali, my jsme s platonickým fotbalem, který jsme tentokrát předváděli, neměli šanci na zvrat." Boleslavský kouč označil prohru o dva góly za milosrdnou a povzdechl si nad ztrátami stoperů. „Přišli jsme od května již o čtvrtého stopera, po Jugasovi, Hájkovi, Takácsovi nyní o Pudila, kterému se vrátily svalové potíže z předchozího utkání proti Příbrami, což je pro nás pochopitelně velká komplikace."

 

Místo teplického trenéra Stanislav Hejkal, jenž si odpykával disciplinární trest, přišel teplickou výhru zhodnotit jeho asistent Pavel Drsek: „Jsme šťastní, že jsme utkání zvládli vítězně. Hráči to vzali za správný konec a brzo dali gól. Fotbalová krása to možná nebyla, ale vůlí jsme výhru ubojovali. Jsem rád za tři body i za to, že jsme nedostali gól."

 

Zdroj: FK Mladá Boleslav

Foto: FK Mladá Boleslav

Autor: rt

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář