Jdi na obsah Jdi na menu

Na úvod Chebského turnaje česká házenkářky porazily Švýcarky 35:30

České házenkářky nezačaly turnaj v Chebu nejlépe. Trenér Bašný dal šanci řadě hráček, které dosud nedostávaly v reprezentaci tolik příležitostí. Snad lehká nervozita tak způsobila, že dlouho tahaly za delší konec Švýcarky. V 11. minutě si vybojovaly hostující házenkářky dvoubrankové vedení 7:5 a Češky musely ztrátu dotahovat. O pár minut později ale tříbrankovou ztrátu české reprezentantky smazaly, dotáhly se na 9:9 a Andrýsková pak dokonce poslal český tým do vedení 10:9. Polášková zařídila Češkám i dvoubrankový náskok 14:12, ovšem v poslední pětiminutovce poločasu se jim příliš nedařilo a Švýcarky tak strhly vývoj zápasu opět na svou stranu a o přestávce to bylo 18:15 pro švýcarský tým.

V úvodu druhé půle se ale taktovky zápasu chopila Markéta Jeřábková. Spolu s Ryšánkovou, která se do reprezentace vrátila po půlroční rekonvalescenci po zranění kolene, a dobře chytající Řezáčovou pak pomohly českému týmu opět manko dotáhnout a ve 43. minutě už Jeřábková zvyšovala na 25:23. Pak už se český tým držel ve vedení. Česky zlepšily obranu a vypracovaly si dokonce čtyřbrankové vedení a Švýcarkám na začátku poslední čtvrtiny zápasu jakoby docházely síly.

Na hřišti se dále představovaly mladé posily. Už v první půli do hry zasáhla brankářka Novotná, ve druhé půli ji vystřídala Řezáčová, střelecky se dařilo Poláškové, svou šanci dostaly i Smetková a Stříšková, která si zapsala třeba čtyřiatřicátou českou branku a pět minut před koncem to tak bylo o šest gólů 34:28. To Švýcarky zlomilo, neměly sílu už výrazněji vzdorovat a koncovku zápasu zdramatizovat a utkání tak skončilo českým vítězstvím 35:30.