Jdi na obsah Jdi na menu

Masarykova univerzita založila svůj profesionální hokejový tým

30. 10. 2019

Brno - Za vznikem týmu stojí tři bývalí studenti a hokejisti Peter Bustin, Josef Novák a Ondřej Stehlík. Tým byl vybudovaný za účelem pomoci mladým hokejistům, kteří se rozhodli jít studovat a pokračovat v plnění jejich snu – hrát sport, který milují.

 

 

Hráči (studenti), kteří se rozumně rozhodnou pokračovat ve studiu a přitom stále hrát lední hokej se často potkávají s vícero překážkami. V okolí Brna je absence týmů, ve kterých by tito hráči mohli hrát, a tak často cestují denně hodiny na tréninky. Ze zápasů se vracejí pozdě v noci, resp. skoro ráno. Tímto způsobem trpí jak studium, tak i hokejová kariéra. Navíc hokejové podmínky v daných týmech nejsou na vysoké úrovni. Hráči tak musí snášet veškeré těžkosti, jen aby nemuseli končit se svým studiem, které si vybrali, anebo hokejem, který milují. Touto cestou si prošli i samotní zakladatelé. Hokejový tým Masarykovy univerzity byl tvořený s přesvědčením, že tito hráči by neměli snášet takové těžkosti jen proto, že chtějí dělat něco, co milují a zároveň jsou dostatečně inteligentní na to, aby si uvědomili, že jejich kariéra může kdykoliv skončit.

 

 

Z vytvoření hokejového týmu ve městě, ve kterém studují a jeho propojením s Masarykovou univerzitou vyplývá pro hráče, ale i pro školu vícero benefitů. Hráčům odpadá nutnost cestovat na tréninky do jiných měst. Zapojení studentů do týmu ve formě praxí přinese benefity týmu, ale i univerzitě. Studenti získají cenné zkušenosti na pozicích, na které se v běžných firmách dostávají jen s velkými obtížemi. Tým naopak získá šikovné maséry, kondiční trenéry, marketingové specialisty, ale i žurnalisty, právníky atd. Hráčům tak dokáže tým poskytnout kvalitní podmínky pro jejich další vývoj.

 

 

 

zdroj: HC MUNI

foto: HC MUNI

autor: noj

 

Náhledy fotografií ze složky Hokejový tým Masarykovy univerzity

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář