Jdi na obsah Jdi na menu

Jakub Otruba osmý v časovce na Mistrovství Evropy v silniční cyklistice

8. 8. 2019

Nejlepšího umístění včera, pomineme-li časovku smíšených družstev, dosáhla juniorka Kristýna Burlová, která byla klasifikována jako šestnáctá a na vítězku ztratila přesně dvě minuty. Tereza Obořilová obsadila 42. místo. Mezi juniory byl z dvojice startujících českých závodníků úspěšnější Pavel Bittner, který skončil dvacátý, mistr republiky v této disciplíně Jakub Ťoupalík zajel 43. čas. Ve smíšené časovce družstev obsadil český tým sedmou příčku, a to ve složení Jakub Otruba, Jan Bárta, Michal Schlegel, Jarmila Machačová, Tereza Korvasová a Nikola Bajgerová.

Druhý den evropského šampionátu zahájily závodnice U23, kde se české reprezentantky Markéta Hájková a Nikola Bajgerová umístily na 25., respektive 26. místě. Následoval závod mužů stejné kategorie, kde dosáhl velmi dobrého výsledku Jakub Otruba, kterého dělilo od medaile třicet sekund a skončil osmý. Michal Rotter, který byl v loňském roce ještě juniorem, obsadil 46. příčku. Mezi ženami skončila úřadující mistryně republiky Tereza Korvasová 27. a Jarmila Machačová skončila jen dvě příčky za ní. Náročný program pak završili muži elite, tam si z pohledu českého týmu vedl nejlépe Jan Bárta, když zajel patnáctý nejlepší čas, Michal Schlegel skončil čtyřiadvacátý.

„Při časovce rozhoduje každý detail, o výsledku mnohdy rozhodnou maličkosti. Výrazného výsledku jsme sice nedosáhli, v každé kategorii jsme ale měli na startu dva zástupce, aby tu nasbírali co nejvíce zkušeností a příležitost dostali hlavně mladí závodníci. Právě z takových zkušeností totiž mohou v budoucnu čerpat. Rád bych však vyzdvihl výkon Kuby Otruby, který opět potvrdil, že patří do užší špičky ve své kategorii a velmi dobře zajel i Honza Bárta, kterému do první desítky chybělo jen pár vteřin,“ okomentoval časovky reprezentační trenér Tomáš Konečný, který už společně se svými svěřenci vzhlíží k silničním závodům, které začnou už zítra, a to opět startem juniorských kategorií.

 

Zdroj: ČSC

Foto: ČSC

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář