Jdi na obsah Jdi na menu

Centrem Pardubic pojede Spanilá jízda kočárů která bude zvát na Velkou pardubickou

7. 10. 2019

Pardubice - Kočárová jízda je každoroční součástí oslav dostihového svátku, tedy legendární Velké pardubické. Letošní ročník svou pozornost zaměřuje na osobnosti, které v historii závodiště v Pardubicích a světoznámý dostih navštívily. V kočárech až na Pernštýnské náměstí tak například přijede členka britské královské rodiny princezna Anna, spisovatel detektivek z dostihového prostředí Dick Francis a jeho „dvorní překladatelka“ Jaroslava Moserová, československý prezident Ludvík Svoboda a další. Netradičně se představí i jediná vítězka Velké pardubické Lata Brandisová. Veřejnost ji zná jako mladou jezdkyni v typickém červnobílém dresu. Kočárová jízda ji však přiblíží jako dámu v letech – připomene její návštěvu Pardubic v roce 1965, kdy ve Velké pardubické se na druhém místě umístila další žena, Eva Palyzová, uvedla ke kočárové jízdě mluvčí Dostihového spolku Kateřina Anna Nohavová.

 

 

Spanilá jízda kočárů začíná na Pardubickém závodišti. Odtud průvod vyjede krátce po 16:00 hod. a ulicemi Teplého, 17. listopadu a přes třídu Míru přijede až na Pernštýnské náměstí. Tam dorazí v 17:00 hod. Kočárovou jízdu bude doprovázet jízdní oddíl Městské policie Pardubice.

 

 

Od soboty 12. do neděle 13. října dostihové závodiště patří Víkendovému festivalu se 129. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou. Oba dny nabídnou zajímavý dostihový i doprovodný program. První z dostihů sobotního mítinku startuje už ve 12:00 hodin. Slavnostní zahájení nedělního dostihového dne, jehož vrcholem bude 129. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou, je v 11:00 hod, doplnila ke 129. Velké Pardubické Nohavová.

 

 

Zvýhodněné vstupenky na dvoudenní festival jsou k dispozici i v online prodeji na www.zavodistepardubice.cz v sekci Vstupenky.  

 

 

Zdroj: Dostihový spolek a.s.

Foto: Dostihový spolek a.s.

Autor: TR

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář