Jdi na obsah Jdi na menu

Brněnské hráčky amerického fotbalu letos útočí na zlato a míří za čtvrtým titulem

11. 9. 2019

Brno - Nejvyšší domácí soutěž žen v americkém fotbale odstartovala o uplynulém víkendu. Brno Amazons se v letošním ročníku poprvé představí v neděli 15. září na domácím hřišti v Rugby Club Bystrc. Úřadující mistryně vyzve pražský celek Prague Black Cats.

 

„Do prvního zápasu vlastně člověk nikdy neví, jak to bude vypadat a jestli se kvalitně připravil. V každém případě samozřejmě budeme chtít letos opět útočit na zlaté medaile,“ uvedla hrající manažerka a zakladatelka týmu Lenka Vavrisová. Na domácím hřišti Amazonky podlehly soupeři naposledy před třemi lety.

 

V obraně Amazons nastoupí nejzkušenější hráčky týmu - linebackeři Ivana Hájková (6 let v týmu) i Lenka Vavrisová (6 let v týmu), po porodu se vrací také pilíř defenzívy Lucie Henešová. Pozice defensivebacka patří Martině Červené (6 let v týmu).

 

Defensivní lajnu vyztuží nově i Mariola Weiser. Ta se letos na jaře podílela jako coaching intern na přípravě nejlepšího slovenského celku Bratislava Monarchs, se kterým získala stříbrné medaile v druhé nejvyšší rakouské soutěži. Zároveň je jedinou hráčkou Brno Amazons, která sbírala fotbalové zkušenosti i v zámoří, kde v roce 2016 odehrála sezónu za tým Chicago Force.

 

Do bojů o titul letos na straně Brno Amazons nezasáhnou Helga Baumann, Monika Hofrichtrová a Magdalena Heroschová, které byly v uplynulých ročnících na hřišti velmi výraznými hráčkami. Přestože obranu opustily tři velké opory, tým doplní několik letošních nováčků. Velkou posilou bude bezpochyby i nováček Silvie Staňková. Ta je mimo jiné úřadující mistryní republiky ve vzpírání ve své váhové kategorii.

 

„Bude to asi znát, že odešly dvě dlouholeté a zkušené hráčky naší defenzivní lajny, ale během letošní přípravy jsme nabraly hodně nováčků, kteří jsou šikovní a talentovaní na sport. Zdařile doplnily naši obranu. Myslím si, že naše defenezíva bude fungovat stejně jako v minulých letech a bude opět nejsilnější v lize,“ shrnuje předsezonní změny kapitánka týmu a nejužitečnější hráčka (MVP) loňského Rose Bowlu Ivana Hájková. V loňském ročníku inkasovala brněnská obrana pouhých 39 bodů.

 

Své stálice má i brněnská ofenziva, která v uplynulých letech prokázala svou sílu. V posledním ročníku ligy soupeři nadělila hned 147 bodů. Mezi opory se řadí obě quarterbackyně (rozehrávačky) Kateřina Šlesingerová (6 let v týmu) a Petra Pejšková (6 let v týmu), ofenzivní lajnařky Martina Piskačová a Dorota Havlíčková či ofenzivní zbraně widereciever Alžběta Heroschová a runningback Alžběta Nečasová (6 let v týmu).„Síla našeho útoku tkví v psychické odolnosti. Samozřejmě, děláme chyby, jako každý tým. Nedovolíme ale, aby ovlivnila náš výkon v následující hře. V každé jednotlivé rozehrávce se snažíme maximálně koncentrovat a podat stoprocentní výkon i po předešlém nezdaru,“ hodnotí jedna z nejzkušenějších hráček útoku Kateřina Šlesingerová, která pozici rozehrávačky zastává od založení týmu

 

Trenérská sestava zůstává stejná - Daniel Schmied, Lenka Vavrisová, Jona Lopez Castro a Long Nguyen. „Máme stabilní tým. Díky tomu se nám daří plynule navazovat na program z uplynulých sezón a rozvíjet tým kupředu. Věřím, že i letos jsme favority na zisk titulu a že se naše příprava zúročí. Dalším naším dlouhodobým cílem je dobré začlenění nově příchozích hráček tak, aby se tým udržel na špičce i v dalších letech,“ zmiňuje hlavní trenér a ofenzivní koordinátor v jedné osobě Daniel Schmied.

 

Další zápasy Brno Amazons jsou na programu 21. září na domácím hřišti proti Prague Harpies, 29. září vyrazí Brňanky za hranice vyzvat Warsaw Sirens. Říjnová utkání odstartují 6. října v Praze proti Prague Harpies, pokračovat budou 19. října na domácím hřišti Prague Black Cats ve středočeských Čelákovicích a na závěr se Amazons postaví 26. října v Brně Warsaw Sirens.

 

Brno Amazons letos vstupují do sezóny se silným sponzorem. Spojily se s brněnskou mediální agenturou Fox Agency. Díky této spolupráci se po letech představí na hřišti v nových dresech. Zároveň jsou ze všech domácích utkání Brno Amazons naplánovány live streamy, díky kterým budou mít fanoušci možnost sledovat zápasy Brňanek odkudkoliv.

 

Zdroj: Amazons

Foto: Amazons

Autor: tr

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář