Jdi na obsah Jdi na menu

Právnická fakulta Masarykovy univerzity začala s rekonstrukcí čtyř poslucháren

23. 1. 2020

Brno - Již v loňském roce se kvůli uzavření všech čtyř poslucháren konaly vybrané přednášky v náhradních prostorách v aule v areálu ve Vinařské ulici a využívat se budou také letos. Po dobu oprav bude uzavřená i menza, která se nachází pod posluchárnami, a omezený bude také provoz v přilehlé univerzitní aule, kde se budou konat jen vybrané akce, jako je univerzitní svátek Dies academicus a promoce,. „Začínáme s rekonstrukcí čtvrtiny budovy za plného provozu, a přestože budou stavební prostory oddělené, musí studenti i akademici počítat v následujících měsících s hlukem a prašností,“ podotkla tajemnice Právnické fakulty MU Blanka Přikrylová.

 

 

Budova Právnické fakulty Masarykovy univerzity vyrostla ve 30. letech 20. století jako první z tehdy plánovaného univerzitního kampusu Masarykovy univerzity, který měl vyrůst v Brně pod Kraví horou. V té době se ve stavebnictví používaly mimo jiné hlinitanové cementy, u nichž se až v 50. letech zjistilo, že nemají dlouhodobou pevnost.

 

 

Na jaře roku 2018 odborníci našli tyto hlinitanové cementy ve vodorovných nosných konstrukcích zadního traktu. Na základě posudku statika musely být posluchárny okamžitě uzavřeny, protože existovalo vysoké nebezpečí statického narušení dotčených konstrukcí. Podlahy byly neprodleně zajištěny podpůrnými konstrukcemi. Mimořádná kontrola ukázala, že problematické cementy byly použity pouze ve stropech poslucháren mezi prvním a druhým patrem, a ty budou při rekonstrukci vybourány a nahrazeny novou konstrukcí, doplnila k započaté rekonstrukci poslucháren mluvčí Masarykovy univerzity Tereza Fojtová.

 

 

zdroj: Masarykova univerzita

foto: Vizualizace nové podoby poslucháren

autor: rej

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář