Jdi na obsah Jdi na menu

Brněnští strážníci bleskovou pátrací akcí zachránily cizince čtvrt milionu korun

15. 10. 2019

Brno - Se slzami v očích jednačtyřicetiletá cizinka strážníkům řekla, že po nákupu v jednom z brněnských obchodních center ztratila tašku, v níž měla přibližně deset tisíc eur. Společně s manželem přivezli peníze z Kypru svojí dceři, aby jí pomohli s úhradou školného a pronájmu bytu.

 

K nákupnímu středisku ihned spěchala nejbližší hlídka městské policie a pátrala v okolí vchodu i zastávky, kde předtím manželský pár nastoupil do autobusu. Městská policie souběžně informovala i dispečery dopravního podniku a snažila se zjistit, jestli zavazadlo nezůstalo ve vozidle, popsal pátrání po ztracené tašce mluvčí Brněnské městské policie Jakub Ghanem.

 

Strážníci nakonec u obchodního centra tašku opravdu objevili odloženou na lavičce. Potkali tam i manžela silně rozrušené ženy, který se vydal hledat tašku na vlastní pěst, aby zvýšil šance na její nalezení. Muže potom strážníci odvezli i s nálezem na služebnu a po ověření všech náležitostí šťastné ženě zavazadlo předali. Uvnitř peněženky zůstala netknutá celá částka, která odpovídá přibližně čtvrt milionu korun, dodal Ghanem.

 

Zdroj: MP Brno

Foto: Ilustrační

Autor: sn

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář