Jdi na obsah Jdi na menu

REGIONY

Příspěvky

Brněnská Dětská nemocnice umožňuje návštěvy malých pacientů

31. 3. 2020

V celé Fakultní nemocnici platí plošný zákaz návštěv. Pouze v Dětské nemocnici lze malého pacienta za splnění níže stanovených podmínek navštívit

 
Celý příspěvek
| Rubrika: REGIONY

Antropologové z Masarykovy univerzity pomůžou ČVUT s vývojem respirátorů pro děti

28. 3. 2020

Antropologové z Masarykovy univerzity nabídli svou pomoc odborníkům z Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky Českého vysokého učení technického (CIIRC ČVUT), kteří v reakci na vývoj koronavirové pandemie během jednoho týdne vytvořili a certifikovali prototyp nové ochranné polomasky „CIIRC RP95-3D“ s nejvyšším stupněm bezpečnosti FFP3

 
Celý příspěvek
| Rubrika: REGIONY

Prvních padesát zásilek s potravinami a léky rozvezla opuštěným seniorům zapůjčená auta a Seniorbusy

24. 3. 2020

Senioři v Brně dostali poprvé pomoc díky vozidlům, která městu zapůjčil ŠKODA AUTO DigiLab a řidičům Dopravního podniku města Brna. Ten navíc zapojil čtyři Seniorbusy. Opuštěným seniorům či osobám s handicapem zajišťuje Odbor sociální péče Magistrátu města Brna jejich prostřednictvím pomoc s nákupem základních potravin, hygienických potřeb a dalších věcí.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: REGIONY

Policie České republiky dnes předala 500 respirátorů FFP3 libereckým záchranářům

24. 3. 2020

Důkladná ochrana zdravotnického personálu je nejdůležitějším úkolem v současné koronavirové pandemii. Nejvhodnější k tomuto účelu jsou respirátory nejvyšší kategorie FFP3. Pět set těchto ochraných pomůcek předala Policie České republiky pracovníkům Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: REGIONY

Přepážky pro vyřízení přestupků se uzavřou,brněnští strážníci chtějí chránit veřejnost

12. 3. 2020

Městská policie Brno uzavře od pondělí 16. března až do ukončení mimořádných opatření spojených s pandemií koronaviru svoji jednotku projednávání přestupků. Organizace se tak rozhodla přispět k utlumení přesunů lidí, které mohou výrazně dopomáhat šíření nákazy.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: REGIONY

Senior akademie v tomto akademickém roce končí kvůli koronaviru

11. 3. 2020

Městská policie Brno ruší kvůli hrozbě koronavirové nákazy všechny zbývající plánované aktivity vzdělávacího programu Senior akademie. Posluchači obou ročníků přijdou o poslední dva přednáškové bloky z celkových pětadvaceti. Zrušené jsou i pohybové lekce a zamýšlená exkurze na dispečink Dopravního podniku města Brna v Novobranské ulici.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: REGIONY

Masarykova univerzita prodlužuje opatření ohledně koronaviru

11. 3. 2020

Rektor Masarykovy univerzity Martin Bareš dnes prodlužil a doplnil opatření přijatá v návaznosti na aktuální vývoj situace ohledně šíření nákazy koronaviru. Mimořádné opatření rektora, kterým se ruší veškerá kontaktní výuka, rektor prodloužil až do 13. dubna.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: REGIONY

Fakultní nemocnice prosí občany, aby pokud nemusí, nechodily do nemocnice

11. 3. 2020

Fakultní nemocnice Brno prosí občany, aby, pokud nemusí, nechodili do nemocnice. Tímto krokem se vedení Fakultní nemocnice snaží  ochránit pacienty nemocnice a všechny medicínské provozy od možné nákazy koronavirem.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: REGIONY

Cyklisté se mohou těšit na nové stezky v Brně a okolí

10. 3. 2020

Cyklisté budou moci bezpečně vyjet na kole z centra města až do obcí na Šlapanicku a Pozořicku. Výstavba sítě cyklostezek na Šlapanicku se blíží do finále. A nové stezky se také už projektují na Pozořicku. Vedení města Brna také schválilo investiční záměr výstavby dalších etap cyklostezky v Líšni a Židenicích. Nová cyklistická infrastruktura vyjde na více než 100 milionů korun. Hlavním cílem je vybudovat integrovaný systém cyklostezek propojující centrum města Brna s obcemi na východ a jihovýchod od Brna.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: REGIONY

Nejdelší lipová alej v Brně je zachráněna

5. 3. 2020

Ulici Vodova čeká rozsáhlá rekonstrukce kanalizace a vodovodu. Rada města Brna odmítla spekulace o možném kácení zdejší lipové aleje, která je nejdelší svého druhu v Brně. Projektant bude muset vybrat takové řešení rekonstrukce, které bude respektovat zachování stromů. Vodovodní i kanalizační řád je zde od 20. letech minulého století a jeho stav začíná být postupně nevyhovující. Součástí rekonstrukce je i oprava chodníků a silnice. Celkově by práce v ulici Vodova měly vyjít na zhruba 80 milionů korun.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: REGIONY