Jdi na obsah Jdi na menu

V Plzni se uskutečnilo XI. celostátní setkání veteránů Nezávislého odborového svazu PČR

15. 11. 2019

Plzeň - Celkem se sešlo 130 policejních veteránů z celé republiky. Každý účastník obdržel pamětní list a tričko s logem setkání. Kdo měl zájem, dostal zdarma časopis sudoku. Program zahájil člen výboru veteránů NOS PČR , ZO č. 2 Plzeň kolega Josef Hlaváč a přivítal hosty, zástupce ředitele KŘP Plzeňského kraje, náměstka pro ekonomiku plk. Ing. Bc. Petra Nováčka, předsedu NOS pplk. JUDr. Milana Štěpánka, ekonomku Ing. Hanu Štěpánkovou, předsedu veteránů NOS PČR nprap. Jiřího Mergla v.v. , Josefa Votýpku a členy celostátního výboru veteránů Jana Dvořáka, Františka Mandyse, zároveň přivítal i genmjr.. JUDr. Antonína Moltaše a policisty Konfederace odborových organizací policistů a zaměstnanců bezpečnostních sborů,z.s. Plzeň, uvedl k setkání policejních veteránů jejich předseda nprap. Jiří Mergl v.v. .

 

  Člen výboru veteránů Nezávislého odborového svazu Policie České republiky, základní organizace č. 2 Plzeň Josef Hlaváč následně seznámil přítomné s činností odborů v Plzeňském kraji, zejména co se v uplynulém roce událo v základní organizaci č. 2 (velikonoční turnaj v bowlingu společně s IPA Územní skupina č.103, Dětský den na Borské přehradě).

 

Povstáním a minutou ticha si policejní veteráni vzpomněli na kolegy, kamarády, kteří se těchto dnů nedožili. Čest jejich památce. Postupně bylo předáno slovo hostům, kteří pozdravili a přivítali účastníky IX. Celostátního srazu v Plzni. Na závěr dostal slovo předseda veteránů Jiří Mergl, který poděkoval a předal věcné dary odstupujícímu předsedovi NOS PČR pplk. JUDr. Milanu Štěpánkovi a kytici Ing. Haně Štěpánkové za dlouholetou obětavou činnost v odborech pro veterány.

 

Po skončení oficiálního programu začaly sportovní soutěže. Největší zájem byl o bowling, karty-prší a hry v šipky. Kdo zrovna nesportoval, věnoval se nesoutěžním aktivitám, např. luštění sudoku, stolnímu fotbálku, kulečníku a rovněž konzumaci a hodnocení plzeňského piva a diskuzím s veterány z celé republiky. Po dokončení sportovních klání byly vyhlášeny výsledky. Ti, kteří se umístili na předních místech, obdrželi poháry, dárková balení piva a vydařené medaile se zobrazením příslušné disciplíny a diplomy. Deváté setkání veteránů v Plzni se povedlo, všichni zúčastnění byli spokojeni a doufáme, že se ve zdraví setkají i v roce příštím, doplnil k setkání policejních veteránů v Plzni Jiří Mergl.

 

Za dobrou organizaci setkání je třeba poděkovat organizátorům Josefu Hlaváčovi, Karlu Vackovi, Josefu Votýpkovi, Jiřímu Merglovi za ozvučení akce, materiální zajištění a dary. Rovněž poděkování patří všem, kteří zajišťovali prezentaci účastníků srazu a sportovní klání. Akci finančně podpořil ze svých fondů a sponzoroval: NOS PČR, ZO NOS č. 2 při KŘP Plzeňského kraje, Vydavatelství Burda s.r.o., redakce Katka-SUDOKU.

 

 

zdroj: NOS PČR

foto: Josef Hlaváč

autor: neu

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář