Jdi na obsah Jdi na menu

NEZÁVISLÝ ODBOROVÝ SVAZ POLICIE ČESKÉ REPUBLIKY

Příspěvky

Stanovisko odborového svazu Policie ČR ke zkresleným mediálním výrokům o soudním rozhodnutí ve věci kriminalisty Martina G.

22. 2. 2020

Ve čtvrtek 20. 02. 2020 vynesl soud rozsudek nad jedenačtyřicetiletým poručíkem Martinem G. z jihočeské kriminálky. Přítomni byli také členové Nezávislého odborového svazu Policie ČR, který od počátku poskytuje obviněným policistům právní pomoc. Zde mluvíme v možném čísle, protože je potřeba připomenout, že kolega Martina G. spáchal pod tlakem souvisejících okolností, vystupňovaných v předvánočním čase, sebevraždu a zanechal po sobě manželku a dvě děti.

 
Celý příspěvek

Nezávislý odborový svaz Policie České republiky uspořádá první ročník olympiády policejních veteránů

20. 2. 2020

Dne 14.2.2020 proběhlo jednání s ředitelem Útvaru policejního vzdělávání a služební přípravy plk. JUDr. Davidem Fulkou ohledně uspořádání oficiálního 1. ročníku olympiády Veteránů NOS PČR.

 
Celý příspěvek

Nový předpis o zdravotní způsobilosti pro výkon služby v bezpečnostních sborech

11. 2. 2020

S účinností od 1. října 2019 nahradila nová vyhláška č. 226/2019 Sb., o zdravotní způsobilosti ke službě v bezpečnostních sborech, dosavadní právní úpravu zdravotní způsobilosti – vyhlášku č. 393/2006 Sb. Přestože změny právní úpravy nejsou nijak zásadní, připomeňme si, jak je daná problematika upravena.

 
Celý příspěvek

Nadace policistů a hasičů rozšiřuje svoji výpomoc

31. 1. 2020

Rádi bychom tímto připomněli informaci z Nadace policistů a hasičů, jejímž spoluzakladatelem a jedním z pilířů je Nezávislý odborový svaz Policie České republiky, která zazněla také na jednání v minulém týdnu. Při něm připomněl ředitel PhDr. Vladimír Šutera, CSc. skutečnost, že z důvodu dobré finanční kondice, mohla nadace rozšířit druhy finanční výpomoci rodinám aktivních policistů a hasičů, které se dostaly do tíživé finanční situace z důvodů nutných neplánovaných výdajů na léčení, kompenzační pomůcky. Bližší informace jsou převzaty z podmínek podání žádosti o finanční výpomoc.

 
Celý příspěvek

Veřejná sbírka na pomoc policistovi Milanu Novotnému, kterému nečekaně zemřela manželka

29. 1. 2020

Nezávislý odborový svaz Policie České republiky a Základní organizace NOS PČR v Jihlavě tímto informuje veřejnost o vyhlášení veřejné sbírky, kterou chce podpořit dlouholetého kolegu policistu a dlouholetého člena NOS PČR Milana Novotného, jemuž náhle zemřela manželka a policista se nyní musí sám starat o devítiletou dceru.

 
Celý příspěvek

Nové vydání zákona o služebním poměru i s komentářem

28. 1. 2020

Na konci minulého roku vydalo nakladatelství ANAG knihu autorů JUDr. Petra Tomka (člena předsednictva Nezávislého odborového svazu Police České republiky, který se podílí na legislativních pracích na právní úpravě služebního poměru) a doc. JUDr. PhDr. Zdeňka Fialy. PhD. (učitele Policejní akademie v Praze a známého odborníka v oblasti správního práva) -Zákon o služebním poměru s komentářem, poznámkami a judikaturou

 
Celý příspěvek

Dobročinná aukce sportovních dresů

23. 1. 2020

Ve čtvrtek 23. ledna od 10.30 hod. se v pražském hotelu Amarilis uskuteční tisková konference k zahájení společného projektu Vězeňské služby ČR a spolku Život naplno a bez bariér, kterým je dobročinná aukce sportovních dresů podepsaných vrcholovými fotbalisty, hokejisty a dalšími sportovci. 

 
Celý příspěvek

Nezávislý odborový svaz Policie České republiky zavádí pro své členy nový benefit ve formě karty ActivePass

3. 1. 2020

Vzhledem k tomu, že se množí otázky ke zrušení benefitu Multisport, opětovně NOS PČR sděluje, že z důvodu administrativní zátěže a nákladnosti spojené s provozem benefitu MultiSport, byl nucen ukončit smlouvu se společností Multisport k 31.12.2019.

 
Celý příspěvek

Mikulášská nadílka Nezávislého odborového svazu Policie ČR při Věznici Plzeň

18. 12. 2019

Základní organizace Nezávislého odborového svazu Policie České republiky při Věznici Plzeň uspořádala dne 8. 12. 2019 v Kulturním domě Jas již tradiční akci s názvem Mikulášská nadílka

 
Celý příspěvek

Veřejná sbírka na pomoc pozůstalé rodině po příslušníkovi VS ČR Milanu Justovi

6. 12. 2019

Nezávislý odborový svaz Policie České republiky a Základní organizace NOS PČR při Věznici Teplice, vyhlásila veřejnou sbírku na podporu pozůstalé rodině po příslušníkovi Vězeňské služby České republiky Milanu Justovi.

 
Celý příspěvek