Jdi na obsah Jdi na menu

KULTURA

Příspěvky

O5 a Radeček připravují koncert a sbírku pro uzavžené oblasti na Litovelsku a Uničovsku

28. 3. 2020

Kapela O5 a Radeček podpoří tuto neděli obyvatele v karanténě na Litovelsku a Uničovsku. Hudebníci ze Šumperka, kteří bydlí jen pár kilometrů od izolované zóny, odehrají ve svém studiu online koncert. Během něj mohou diváci posílat v přímém přenosu povzbudivé vzkazy lidem do uzavřené oblasti nebo prostřednictvím dárcovské platformy Donio.cz poukázat libovolnou finanční částku. Ta poputuje ve prospěch místních dobročinných organizací.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: KULTURA

Sedmihorské léto uveřejnilo program svého 11. ročníku. Diváky čeká klasika, rock, pop i akce pro celou rodinu

18. 2. 2020

Sedmihorské léto již po jedenácté připravilo program pro diváky všech věkových skupin. Opět do Českého ráje přijedou velká jména, hvězdy hudebního i hereckého nebe. A mnoho z nich zcela poprvé. Mezi ty, kteří budou mít na oblíbeném celoletním festivalu premiéru, patří Dalibor Janda, Bratři Ebenové, Prague Cello Quartet nebo Eva Urbanová. Evu Urbanovou navíc budou moci diváci zažít ZCELA POPRVÉ na open-air koncertě!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: KULTURA | Komentářů: 0

V Rapotíně se uskuteční benefiční festival na podporu darování krevní plazmy nemocnici Šumperk a dětské onkologii FN Olomouc

18. 2. 2020

ROT KART Banda je skupina přátel, která poslouchá dobrou Českou i Slovenskou muziku. Funguje pár let a za tu poměrně krátkou dobu má skupina přes 800 členů. V dnešní době není skupině lhostejných hodně témat, a proto se snaží svou činností podpořit několik finančních sbírek

 
Celý příspěvek
| Rubrika: KULTURA | Komentářů: 0

Co spolu mají slavný DJ BoBo a krásná Češka Kate Matl? Budete se divit…!

24. 1. 2020

Slavný švýcarský DJ, popový hudebník, zpěvák a tanečník DJ BoBo se dal dohromady s českou zpěvačkou a tanečnicí Kateřinou Mátlovou, která je známá taky jako Kate Matl,a které se občas přezdívá „česká Madonna“. Co spolu chystají a proč se ´tajně´ setkávají?

 
Celý příspěvek
| Rubrika: KULTURA | Komentářů: 0

Dva nahatý chlapi Zounar s Krausem gratulovali kolegyním Randové a Šinkorové k narozeninám

7. 1. 2020

Asi nejúspěšnějším zájezdovým divadelním představením loňského roku a možná i posledního desetiletí je bezesporu komedie Dva nahatý chlapi francouzského autora Sébastiena Thiéryho, který dokonce sám, když před lety své dílo prezentoval na tiskovce v Paříži, přišel na ni zcela nahý. V Česku, kde už představení viděly desítky tisíc diváků a další desítky tisíc ještě uvidí, je to hlavně díky skvělému hereckému obsazení ve složení: Martin Zounar, Martina Randová, Martin Kraus a Daniela Šinkorová…

 
Celý příspěvek
| Rubrika: KULTURA | Komentářů: 0

Petra Černocká s dcerou a vnučkou mají vánoční singl s názvem Čas Vánoc

11. 12. 2019

Petra Černocká s dcerou Bárou Vaculíkovou, která vystupuje pod uměleckým jménem Diva Baara a vnučkou Olívií Coco, /na přání uvedena jako Coco Vie/, natočily nový vánoční singl Čas Vánoc. Ústřední fotografie k singlu vznikla ze série snímků, které spolu zástupkyně tří generací rodiny nafotily s Janem Tůmou v rámci jubilea Petry Černocké. Tento fotoobraz byl navíc na vernisáži a křtu životního fotostory v pražské Galerii 1 věnován zástupcům Fondu ohrožených dětí, který jej vydraží a výtěžek půjde na pomoc Klokonákům. Stejně jako první a všemi zúčastněnými osobnostmi podepsaný výtisk knihy ´Saxana 70´.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: KULTURA | Fotografie: Singl Petry Černocké Čas Vánoc | Komentářů: 0

Šteindler, Bareš, Vydra, Langmajer, Sedláčková, Zawadská… - to je nový film Casting na lásku!

22. 11. 2019

Jak se snaží neúspěšná herečka středního věku dosáhnout úspěchu a ještě poznat toho pravého? Co vše prožívá a kdo všechno ji přijde do cesty a jak každé její rande končí fiaskem? I o tom je nová česká komedie Casting na lásku režisérky Evy Toulové.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: KULTURA | Fotografie: Fota z natáčení komedie Casting na lásku | Komentářů: 0

Seriál ČECHOVI aneb „český Dallas“ plný hereckých jmen je tady! Premiéra 28. října!

26. 10. 2019

Čechovi – aneb „český Dallas“ je tady! Televize Barrandov uvede od pondělí 28. října novou rodinnou, desetidílnou seriálovou ságu režiséra a producenta Tomáše Magnuska o trojgenerační podnikatelské rodině. Chybět nebude ani velmi zajímavé herecké obsazení a součástí bude v předvánočním čase i zcela unikátní kniha, která popisuje nejenom vznik „českého Dallasu“, ale i historky z Magnuskových natáčení a vzpomínky na herecké legendy, s nimiž pracoval, mezi kterými je řada dnes již nežijících.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: KULTURA | Fotografie: Seriál Čechovi | Komentářů: 0

Snímek Šarlatán s Ivanem Trojanem v hlavní roli získal podporu nadačního fondu Praha ve filmu, s ním i dalších šest projektů

20. 10. 2019

Nadační fond Praha ve filmu Prague Film Fond podpořil v letošní první výzvě sedm projektů, které se natáčely nebo budou natáčet v hlavním městě, rozdělil mezi ně nadační příspěvky v celkové výši 6,9 milionu korun. Praha ve filmech nebo seriálech musí představovat sebe samu, projekty musí mít zajištěnou zahraniční distribuci.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: KULTURA | Komentářů: 0

Netradiční Don Quijote ožije na brněnském Provázku

19. 10. 2019

V brněnském Divadle Husa na provázku ožije Don Quijote. A bude netradiční. Dlouho očekávaná premiéra inscenace na motivy Cervantesova románu Důmyslný rytíř don Quijote de la Mancha v režii jednoho z nejoceňovanějších českých divadelníků Jana Mikuláška proběhne už v pátek 25. října 2019. Tvůrci lákají nejen na současné a překvapivé uchopení světoznámého díla, ale také na humor jemu vlastní.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: KULTURA | Komentářů: 0