Jdi na obsah Jdi na menu

KULTURA

Příspěvky

Režisér Zdeněk Troška natočil novou pohádku pod názvem Zakleté pírko která vstoupí do kin druhého ledna 2020

2. 10. 2019

Nová pohádka Zdeňka Trošky Zakleté pírko vstoupí do kin 2.ledna 2020, ale již v průběhu letošního prosince se uskuteční řada mimořádných předvánočních předpremiér.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: KULTURA | Komentářů: 0

Domov důchodců, brněnský Bronx nebo cirkus – i tam zavede Husa na provázku své diváky v nové sezoně

27. 9. 2019

Domov důchodců, brněnský Bronx nebo cirkus... I tam zavede Husa na provázku své diváky v nové divadelní sezoně s mahenovským podtitulem 10 000 donkichotů! Vůbec první sezona pod vedením nové umělecké šéfky Anny Davidové bude na Zelném trhu věnována lidem, které často odsouváme na periferii našeho zájmu, a překvapí nejen pěti inscenacemi režisérů zvučných jmen nebo posilami v hereckém souboru, ale od září také originálním vizuálem a novými internetovými stránkami.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: KULTURA | Komentářů: 0

Hana Gregorová je zpět a zase má kde hrát se svým divadlem!

23. 9. 2019

Hana Gregorová je zpět! Se svou novou divadelní společností Divadélko Radka Brzobohatého má zase kde hrát. Zakotvila ve Strašnickém divadle, kde už s herci předvedli velmi úspěšnou a skvělou komedii Boeing-Boeing, aneb Tři letušky v Paříži.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: KULTURA | Komentářů: 0

Jamie Cullum, britský zpěvák a klavírista přezdívaný “Sinatra v teniskách”, vystoupí v květnu 2020 poprvé v Praze

6. 9. 2019

Jamie Cullum! Ten, kdo zažil jeho neuvěřitelné koncerty na Colours of Ostrava 2009 a 2013, na ně nezapomene - britský zpěvák a klavírista při nich předvedl show v tom nejlepším slova smyslu. Nejen s obrovskou lehkostí a virtuozitou přecházel od strhujícího jazzu k popu a zpět, ale bubnoval i na piano, beatboxoval, padal ze stoličky a v jednu chvíli na klavír vylezl s pivem v ruce a obřím skokem se snesl zpět na pódium. Nyní se tento výjimečný hudebník a showman představí poprvé naživo v Praze - 12. května 2020 v novém prostoru O2 universum. Přijede v rámci turné k nové desce nazvané Taller, která vyšla letos v červnu.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: KULTURA

Malá Skála láká za tajemstvím Pantheonu

21. 8. 2019

Kdo plánuje ještě na konci srpna či v září dovolenou nebo výlet a chcete si je udělat zajímavějšími, může využít jedinečné atrakce na Malé Skále. A ještě u toho prověřit mozkové závity: v malebném letovisku si lze zahrát venkovní hru Kletba císařovy medaile. Představí život a dílo význačné osobnosti regionu, Františka Zachariáše Röhmische, zakladatele místního Pantheonu.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: KULTURA | Komentářů: 0