Jdi na obsah Jdi na menu

V dnešních ranních hodinách zažila Praha policejní honičku jako v akčním filmu

Praha - Policisté z pohotovostní motorizované jednotky dnes v ranních hodinách pronásledovali vozidlo v Českomoravské ulici v Praze 9. Počátkem všeho bylo, že si "péjáci" povšimli rychle jedoucího vozidla v Čuprové ulici, kterého se rozhodli zastavit na benzínové čerpací stanici. V momentě kdy se  na policejním autě rozsvítily modré majáky s nápisem STOP, situace se během několika okamžiků změnila v dramatickou honičku. Ujíždějící vozidlo začali okamžitě pronásledovat a informovali o tom i ostatní hlídky, které byly v terénu. Celé pronásledování ukončila až dopravní nehoda, kdy řidič nezvládl řízení a v Poděbradské ulici naboural do dvou projíždějících vozidel, uvedla k policejní honičce mluvčí policie Violeta Sířišťová. 

 

Po nehodě zůstalo ujíždějící vozidlo uvězněné v tramvajovém pásu a řidič se před policisty v něm zamkl. Policisté řidiče z vozidla za použití donucovacích prostředků vytáhli a zpacifikovali.

 

Následnou lustrací v policejní databázi policisté zjistili, že dvacetiletý mladík prochází celostátním pátráním a navíc byl pod vlivem alkoholu. Při kontrole nadýchal více než jedno promile alkoholu v dechu.

 

Poté byl zadržený převezen do nemocnice a po vyšetření předán zpátky policistům. Ti ho převezli na policejní služebnu, kde mu bylo sděleno podezření z trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a těžké ublížení na zdraví, za což mu v případě odsouzení hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi, dodala policejní mluvčí Sířišťová.

zdroj: PČR 

foto: PČR

autor: pal

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář