Jdi na obsah Jdi na menu

Ujížděl policistům, ohrozil několik vozidel

17. 12. 2019

Zlínsko - Řidič nereagoval na různé výzvy k zastavení dávané policisty, proto se za ním vydalo několik policejních hlídek a snažili se ho zastavit. Při své divoké jízdě řidič nezvládl projet zatáčkou vedoucí do obce Hrobice na Zlínsku, vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím osobním vozidlem, poté havaroval a dal se na útěk. Policisté z dopravního inspektorátu ale čtyřiačtyřicetiletého muže ze Vsetínska záhy zadrželi za pomoci hrozby střelnou zbraní. Dechová zkouška u něj byla negativní, zkouška na přítomnost drog ukázala pozitivní hodnoty na amfetamin. Zda a v jakém množství řidič drogu užil, ukáže lékařské vyšetření, popsala policejní honičku mluvčí Krajského ředitelství policie Zlínského kraje Monika Kozumplíková.

 

 

Řidič skončil v policejní cele. Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení, za což muži v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

 

 

Kriminalisté prosí řidiče vozidel, kteří byli svědky pronásledování stříbrného vozidla Alfa Romeo s převozními značkami v pondělí 16. prosince 2019 od 13.15 do 13.25 hodin, aby se ozvali na linku tísňového volání policie – 158. Vozidlo ujíždělo od čerpací stanice Ono v Zádveřicích směrem do Slušovic a pak dál na obec Hrobice. Výpovědi, kamerové záznamy nebo fotografie této události mohou policistům pomoci v trestním řízení.

 

 

zdroj: PČR

foto: PČR

autor: neu

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář