Jdi na obsah Jdi na menu

Sebevrah v Praze po šesti hodinách vyčerpáním omdlel

Praha - Na základě oznámení se ihned začala celá situace prověřovat, zejména místo, kde se osoba nachází. Po půl hodině v ulici Jelení v pražských Hradčanech policie muže nalezla ve velmi rozrušeném stavu a zjevně také pod vlivem alkoholu. Tento stál na římse ve výšce asi 20m a uvažoval o tom, že ukončí svůj život skokem z této zdi. Na místo byl přivolán policejní vyjednavač a další složky integrovaného záchranného systému. Z důvodu bezpečnosti hasiči připravili záchrannou seskokovou plachtu, uvedl k záchraně sebevraha mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

 

Vzhledem k místu, kde se muž nacházel, nebylo možné zákrok směřující k záchraně jeho života bezpečně provést. Vyjednávání tak trvalo až do doby, než slezl z římsy na kmen stromu, který se nacházel v bezpečném prostoru a zde zřejmě vyčerpáním a podchlazením omdlel. Muž byl ošetřen a převezen do nemocnice.

 

Vyjednávání bylo velmi náročné a trvalo celkem šest hodin. Na místě se vystřídali při komunikaci s mužem dva vyjednavači.

 

Na této události se podílelo několik policejních hlídek, vyjednavači ze zásahové jednotky, přes dvacet hasičů včetně jedné ženy poskytující psychologickou pomoc, lezecké hasičské družstvo a posádky záchranné služby včetně doktora, doplnil mluvčí pražských hasičů. 

 

 

zdroj: HZSHMP

foto: HZSHMP

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář