Jdi na obsah Jdi na menu

Pražští strážníci zachránily život vozíčkáři

4. 2. 2020

Praha - Na začátku akce byl telefonát zraněného klienta sociální pracovnici. Informace o zraněném vozíčkáři poblíž tenisových kurtů na Střeleckém ostrově byla předána městské policii k prověření. Protože autohlídka na udaném místě nikoho nenalezla, rozhodla se zkontrolovat okolí tenisových kurtů i na ostrově Štvanice.

 

Po důkladném prohledání prostoru skutečně našla před nepoužívanými toaletami vozíčkáře, podle vnějších znaků muže bez domova. Měl zraněné dva prsty na levé ruce a přes obvaz na jednom z nich stále silně krvácel. Strážníkům popsal, že se zranil při krájení slaniny. Z velké krevní ztráty bylo jasné, že řezná rána muže je hluboká. Strážníci přes mužův nesouhlas přivolali záchrannou službu a jeden člen hlídky šel záchranářům naproti, aby je rychle navedl ke zraněnému, uvedla k případu vedoucí Kanceláře ředitele Městské policie Irena Seifertová.

 

Strážnici, která zůstala na místě, muž sdělil, že v prostoru toalet s přáteli bydlí a má tam doklady a bundu. Odjel proto dovnitř, cestou stále komunikoval, ale po chvilce řekl, že mu není dobře a chce si lehnout. Zároveň přiznal, že užívá léky na ředění krve. Když se náhle odmlčel, vydala se strážnice za ním a našla ho v bezvědomí ležet v tmavé místnosti na staré matraci. Společně s přihlížejícími dvěma ženami muže ihned snesla na podlahu, aby mohla zahájit masáž srdce, na pomoc přiběhl i její kolega. Jakmile muži záklonem hlavy zprůchodnili dýchací cesty, došlo k obnovení samostatného dýchání. Až do příjezdu záchranářů strážníci kontrolovali mužovy vitální funkce, ve chvíli jejich příjezdu se začal z bezvědomí probírat, doplnila k případu Seifertová.

 

zdroj: MP HMP

foto: ilustrační

autor: kas

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář