Jdi na obsah Jdi na menu

Policisté zachránili osm lidí, kteří zůstali uvězněni v hořícím domě v Dolních Měcholupech

24. 10. 2019

Praha -  Policisté po příjezdu na místo požáru zjistili, že se v domě nachází několik dalších osob, které jsou tam ohněm a kouřem uvězněny a nemohou se dostat ven. Proto policisté z pohotovostní motorizované jednotky rozbili teleskopem skleněnou výplň okna, přistavili žebřík a osm osob tak z hořícího domu dostali ven. Všechny zachráněné předali do péče zdravotní záchranné služby, popsala vynikající zákrok policistů jejich mluvčí Violeta Siřišťová.

 

Jelikož se jednalo o mimořádnou událost, celou situaci řídil velitel policie, který si na místo pro poškozené osoby vyžádal evakuační autobus, speciální vozidlo záchranné služby Atego z důvodu většího počtu osob, které byly vystaveny značnému riziku nadýchání zplodin.

 

Po uhašení požáru byl v domě nalezen člověk bez známek života, přičemž příčina úmrtí bude zjištěna až nařízenou soudní pitvou. Během dneška také proběhne došetření místa požářiště z důvodu příčiny požáru.

 

Případem se nyní zabývají policisté, kteří v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu obecné ohrožení z nedbalosti. Dále se policisté budou zajímat o to, jestli se nejednalo o nelegální ubytovací zařízení, dodala mluvčí Siřišťová.

 

Zdroj: PČR

Foto: PČR

Autor: doč

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář