Jdi na obsah Jdi na menu

Neukázněnost řidičů opět komplikovala příjezd hasičů k dopravní nehodě na dálnici D1

3. 10. 2019

Benešovsko - Vzhledem k tomu, že se nehoda stala v rekonstruovaném úseku, operační důstojník hasičů k události vyslal „proti sobě“ profesionální hasiče ze stanic Zruč nad Sázavou a Vlašim. Současně vyjel také vyprošťovací automobil ze stanice Benešov. Podle prvotních informací byly v dodávce zaklíněny dvě zraněné osoby. Zdravotnická záchranná služba na místo povolala kromě pozemních posádek také vrtulník, uvedl k dopravní nehodě mluvčí hasičů Středočeského kraje Jaroslav Gabriel.

 

 

Vozidlo ze stanice Vlašim, které jelo k nehodě z jihu od exitu Loket na 66. kilometru, projíždělo kolonou velmi pomalu a přibližně 500 metrů od havárie zastavilo úplně. Velitel proto rozhodl, že hasiči dopraví velmi těžké hydraulické vyprošťovací zařízení k nehodě pěšky. Dvě vozidla ze stanice Zruč nad Sázavou zkoušela jet část trasy po opravovaném úseku, ale setkala se s vozidlem stavební firmy, které nebylo možné objet. Nakonec se ve spolupráci s policií podařilo na místo dostat po uzavření dálnice ve směru do Prahy jízdou v protisměru.

 

 

Když operační důstojník zjistil, jaké jsou v dané lokalitě dopravní komplikace, vyslal na místo vrtulník Letecké služby Policie ČR s leteckými záchranáři z HZS hlavního města Prahy a malou přenosnou vyprošťovací soupravou. Tento způsob využití vrtulníku je možný, ale dochází k němu velmi ojediněle.

 

 

Jako první z jednotek požární ochrany byl u nehody rychlý zásahový automobil ze stanice Zruč nad Sázavou. Ukázalo se, že ve vozidle je zaklíněna už jen jedna osoba. Velitel ihned začal spolupracovat s lékařem, který se na místo dostavil v podobném čase. Po stabilizaci pacienta hasiči zahájili záchranné práce a muže za deset minut vyprostili. Po nezbytné intenzivní péči zdravotníků byl následně přenesen do vrtulníku letecké záchranné služby a transportován do nemocnice. Ihned po vyproštění velitel zásahu odvolal druhý vrtulník s leteckými záchranáři, popsal průběh zásahu hasičů Gabriel.

 

 

Krátce před jedenáctou hodinou byl zásah ukončen a hasiči cestou na základny ještě pomohli s obnovením provozu na dálnici. Zálohu stanic Zruč nad Sázavou a Vlašim zajistily po dobu zásahu dobrovolné jednotky Zruč nad Sázavou a Zdislavice.

 

Zdroj: HZS SČK

Foto: HZS SČK

Autor: M.S.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář