Jdi na obsah Jdi na menu

Nehoda dvou kamionů zablokovala plzeňskou dálnici

27. 9. 2019

Operační důstojník hasičů k události poblíž 22. kilometru vyslal jednotku profesionálních hasičů ze stanice HZS Beroun. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se srazily dva kamiony, přičemž jeden přepravoval osobní vozidla a druhý plastový granulát. Vzhledem k velkému nárazu došlo k posunutí přepravovaných vozidel, která hasiči museli nejprve zajistit proti případnému pádu, uvedl k nehodě mluvčí hasičů Petr Svoboda.

 

Dále bylo zjištěno, že při nehodě byla na jednom z vozidel poškozena palivová nádrž, ze které následně uniklo asi 200 litrů pohonných hmot. Dalších 200 litrů nafty se podařilo hasičům odčerpat. K události tak byli povoláni i pracovníci životního prostředí ORP Beroun. Samotná nehoda se obešla bez zranění. Vyprošťování havarovaných vozidel a zprůjezdnění dálnice zajistila soukromá firma, která se pak postarala i odtěžení kontaminované zeminy, doplnil Svoboda.

 

Dálnice byla po celou dobu ve směru z Plzně do Prahy uzavřena a veškerá doprava byla odkláněna přes přilehlou čerpací stanici.

 

Zdroj: HZS Středočeského kraje

Foto: HZS Středočeského kraje

Autor: ed

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář