Jdi na obsah Jdi na menu

Milionovou škodu způsobil požár domu v Cerhenicích na Kolínsku

1. 9. 2019

Cerhenice - Operační středisko na místo vyslalo profesionální hasiče ze stanice Kolín s dvěma cisternami a velitelem čety, profesionální hasiče podniku Paramo s automobilovou plošinou, dobrovolné hasiče z Cerhenic s cisternou a dobrovolné hasiče z Peček s dvěma cisternami. Z Kutné Hory vyjel vyšetřovatel příčin požárů. Před příjezdem hasičů bylo upřesněno, že se uvnitř domu nikdo nenachází, všichni se nezraněni dokázali dostat do bezpečí. Následně velitel zásahu potvrdil rozvinutý požár střešní konstrukce a vyžádal na místo ještě jednu cisternu ze stanice Kolín a pohotovostního technika ČEZ Distribuce, uvedl  k události mluvčí hasičů Jaroslav Gabriel.

 

Zásah probíhal za použití dýchacích přístrojů pomocí jednoho vysokotlakého proudu na střeše a dalších tří proudů vnitřkem objektu. Za půl hodiny byl požár pod kontrolou a pokračovalo rozebírání střešní konstrukce a dohašování. Před 20. hodinou byl celý dům zkontrolován termokamerou a hasiči se vrátili na své základny. Místní dobrovolná jednotka zajistila osmihodinovou dohlídku.

 

Požárem byla zasažena celá střešní konstrukce rodinného domu se zavěšenými konstrukcemi podkrovních místností. Vyšetřovatel vyčíslil škodu na 1,2 milionu korun. Hasiči uchránili rodinný dům a navazující hospodářské stavení za pět milionu korun. Příčinou požáru byla nedbalost, doplnil k požáru mluvčí Gabriel.

 

 

Zdroj: HZS ČR

Foto: HZS ČR

Autor: Stránská