Jdi na obsah Jdi na menu

Kvůli rozsáhlému lesnímu požáru byly hasiči nuceni vyhlásit třetí stupeň požárního poplachu

31. 8. 2019

 

Noviny pod Ralskem - Událost byla na Krajské operační a informační středisko ohlášena v pátek v 19:35. Po příjezdu na místo bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o plochu cca 20x30m. Hasiči k likvidaci požáru nasadili jeden vodní proud. Jelikož se místo zásahu nacházelo v nebezpečném místě, ve srázu, skalnatém terénu a blížící se tma by ohrožovala zasahující jednotky, byl zásah z bezpečnostních důvodů přerušen a v hašení požáru hasiči pokračují dnes.  V tuto dobu byl již vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu, informovala mluvčí hasičů Libereckého kraje Lucie Hložková

 

Dnes byl, vzhledem k počtu zasahujících jednotek, zvýšen stupeň požárního poplachu na třetí. Požár se rozšířil na plochu cca 70x40m. Na místo zásahu se sjelo osmnáct jednotek hasičů. Hasiči nasadili celkem tři vodní proudy. Hasičská technika se jen velmi těžko dostávala až k místu zásahu a proto byl, z důvodu nepřístupného terénu (pod hradem Ralsko), povolán na pomoc vrtulník Letecké služby PČR se speciálním bambivakem, který hasičům pomáhal s hasebními pracemi z vrchu.

 

Vrtulník provedl 15 shozů. Čerpací stanoviště pro bambivak bylo zřízeno předurčenými dobrovolnými jednotkami, které plnily bambivak hasební látkou. Zabránit rozšiřování požáru se hasičům podařilo krátce před půl druhou odpolední. Dle sdělení mluvčí Hložkové zásah hasičů stále probíhá. 

Zdroj: HZS LK

Foto: HZS LK

Autor: Stránská