Jdi na obsah Jdi na menu

Kriminalisté zabavili padělané zboží v Holešovické tržnici za více než milion korun

Praha - Policisté po příjezdu na místo zkontrolovali stánek i jeho skryté prostory a nalezli několik tisíc kusů zboží renomovaných značek. Vzhledem k tomu, že by se mohlo jednat o padělané zboží, si policisté vyžádali na místo pražské kriminalisty z oddělení hospodářské kriminality. Ti si věc na místě převzali. Podezřelá žena vietnamské národnosti se kriminalistům ke svému protiprávnímu jednání přiznala. Dalším šetřením bylo zjištěno, že se obdobného jednání v minulosti již dopustila, uvedla mluvčí policie Lucie Drábková.

 

Kriminalisté ženu vyzvali k vydání věcí, čemuž podezřelá vyhověla. Policisté tak zabavili přes 3660ks zboží, o kterých bylo důvodné podezření, že je označeno ochrannými známkami neoprávněně.Celková způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na více jak jeden milion korun.

 

Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu porušení práv k ochranné známce a jiným označením. V případě odsouzení hrozí ženě trest propadnutí věci, zákaz činnosti nebo odnětí svobody až na dvě léta dodala policejní mluvčí Drábková.

 

zdroj: PČR

foto: PČR

autor: rej

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář