Jdi na obsah Jdi na menu

Celní správa vypátrala tajnou továrnu na cigarety

11. 12. 2019

 Praha - V čele skupiny stáli občané Moldávie, kteří neměli trvalý pobyt na území ČR a zdržovali se převážně ve čtyř a pětihvězdičkových hotelích. Tyto osoby měly na starosti nákup komponentů důležitých pro nelegální výrobu cigaret i přepravu do výrobního areálu, který se nacházel v obci Ralsko. Celní správa ČR v průběhu akce úzce spolupracovala jak s moldavskou policií, tak i s ukrajinskou pohraniční policií, neboť bylo zjištěno, že obsluha výrobní linky na cigarety jsou občané Ukrajiny, informovala tisková mluvčí Generálního ředitelství cel Martina Kaňková.

 

 Dne 2.prosince došlo k realizaci uvedené skupiny osob přímo při nakládce nelegálně vyrobených cigaret do přistaveného kamionu, který patřil jednomu ze zadržených. Bylo zadrženo celkem pět osob moldavské státní příslušnosti, přičemž čtyři osoby poslal soudce na základě návrhu dozorující státní zástupkyně do vazby.

 

Dále byly provedeny prohlídky jiných prostor v několika objektech na území ČR, kde bylo nalezeno celkem 180 palet s komponenty důležitými pro výrobu cigaret a odpad z výroby tabákových výrobků.  Při domovní prohlídce ve výrobní hale v obci Ralsko byla nalezena kompletní linka na výrobu cigaret, řezačka a drtička tabáku, komponenty na výrobu cigaret a celkem 8.550.000 kusů cigaret značky L&M červené a Richmond modré. Byla zajištěna i finanční hotovost v EUR, přesahující částku 9 milionů korun a padělané rumunské osobní doklady, které tyto osoby při své činnosti používaly. Škoda způsobená uvedenou skupinou na spotřební dani převyšuje částku 24 milionů korun, doplnila mluvčí celníků Martina Kaňková.

 

 

zdroj: Celní správa ČR

foto: Celní správa ČR

autor: rej

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář