Jdi na obsah Jdi na menu

KORONAVIRUS

Příspěvky

Do sobotního večera zaznamenali hygienici na jihu Čech osm nových případů COVID-19, v regionu bylo 77 pozitivních osob

28. 3. 2020

 V Jihočeském kraji zaznamenali za sobotu hygienici osm nových případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2. Celkový počet nemocných s diagnózou COVID-19 se tak k sobotní 18. hodině v regionu zvýšil na 77. Nejvíce nových případů, tři, přibylo na Strakonicku.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: KORONAVIRUS

Pracovníci v sociálních službách Libereckého kraje si stěžují na fatální nedostatek ochranných pomůcek

28. 3. 2020

Onemocnění virem COVID-19 se prokázalo v Domově seniorů Liberec-Františkov u dvou klientů, kteří byli spolu na pokoji a u jejich ošetřovatelky. Včera i dnes odborníci dezinfikovali prostory jednoho z pater Domu Bára ve františkovském domu seniorů.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: KORONAVIRUS

Ministerstvo zdravotnictví vydává režimová a organizační opatřeni pro ochranu seniorů v sociálních zařízeních

28. 3. 2020

Ministerstvo zdravotnictví vydalo v souvislosti se zvýšeným rizikem přenosu nákazy mezi klienty a zaměstnanci domovů pro seniory a lůžkových zařízení poskytovatelů sociálních služeb mimořádná režimová a organizační opatření pro maximální zajištění ochrany nejohroženější skupiny obyvatel

 
Celý příspěvek
| Rubrika: KORONAVIRUS

Ministerstvo zdravotnictví nařídilo pobývat na veřejně dostupných místech nejvýše v počtu dvou osob

25. 3. 2020

Na základě jednání vlády vydalo Ministerstvo zdravotnictví mimořádné opatření, kterým se prodlužuje zákaz volného pohybu osob na území ČR s výjimkou například cest do zaměstnání či obstarávání základních životních potřeb, jako je například nákup potravin. Současně se nařizuje omezit pohyb na veřejně dostupných místech a omezit kontakty s jinými osobami na nezbytně nutnou míru. Pobývat na veřejně dostupných místech se umožňuje nejvýše v počtu dvou osob, s výjimkou členů domácnosti, výkonu povolání, podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti či účasti na pohřbu.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: KORONAVIRUS

V ČR zemřel první pacient pozitivní na koronavirus

23. 3. 2020

V pražské Nemocnici Na Bulovce včera ve večerních hodinách zemřel první pacient v souvislosti s onemocněním koronaviru v České republice

 
Celý příspěvek
| Rubrika: KORONAVIRUS

Vzorky na koronavirus testuje již osmnáct laboratoří

12. 3. 2020

Ministerstvo zdravotnictví rozšiřuje laboratorní kapacity na diagnostiku koronaviru. Státní zdravotní ústav dnes zapojil dalších pět diagnostických míst, přehled je uveden v tabulce. Celkem tak vzorky na koronavir může vyšetřovat osmnáct laboratoří a počítá se se zapojením dalších.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: KORONAVIRUS

V souvislosti s vyhlášením nouzového stavu se zakazují akce s účastí přesahující více než 30 osob

12. 3. 2020

Vláda České republiky dnes schválila vyhlášení nouzového stavu na celém území České republiky. Nouzový stav je vyhlášen od dnešních 14 hodin na dobu 30 dnů. V souvislosti s vyhlášením nouzového stavu bylo přijato krizové opatření Ministerstvem zdravotnictví.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: KORONAVIRUS

Ministerstvo zdravotnictví spouští nové webové stránky ke koronaviru

12. 3. 2020

V souvislosti s aktuálním výskytem koronaviru v České republice spouští od 12. března Ministerstvo zdravotnictví ČR nové stránky https://koronavirus.mzcr.cz. Široká veřejnost zde najde aktuální statistiky o laboratorních vyšetřeních, informace a opatření vydaná v souvislosti s koronavirem. Stránky jsou průběžně aktualizovány.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: KORONAVIRUS

Počet pacientů s koronavirem vzrostl o 25 nových případů, celkem je nakažených 63 osob

10. 3. 2020

Během dnešního dne bylo laboratorně potvrzeno dalších 25 nových případů nákazy koronavirem v ČR. Jedná se o 3 první případy z Olomouckého kraje, 1 první případ z Vysočiny a 1 první případ z Pardubického kraje. Dalších 6 případů je ze Středočeského kraje, 11 případů z hlavního města Prahy, další 2 případy z Královehradeckého kraje a 1 případ z Ústeckého kraje.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: KORONAVIRUS

Cizinci, kteří překročí hranice ČR, budou kontrolováni na příznaky infekčního onemocnění

10. 3. 2020

Ministerstvo zdravotnictví vydalo mimořádné opatření, které nařizuje všem osobám, na které se nevztahuje mimořádné opatření ze dne 7. března 2020 o povinné karanténě, po překročení státní hranice České republiky strpět provedení kontroly příznaků infekčního onemocnění. Současně se nařizuje všem lidem, u kterých byly zjištěny příznaky, aby poskytly potřebnou součinnost zdravotnickým pracovníkům.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: KORONAVIRUS