Jdi na obsah Jdi na menu

KORONAVIRUS

Příspěvky

Karanténu pro kontakty nakažených osob budou nově na dálku rozhodovat praktičtí lékaři

10. 3. 2020

Ministerstvo zdravotnictví vydalo nové mimořádného opatření k ochraně obyvatelstva a prevenci nebezpečí rozšíření onemocnění způsobené novým koronavirem v České republice. Hygienické stanice budou hlásit praktickým lékařům a praktickým lékařům pro děti a dorost všechny osoby, které byly v kontaktu s nakaženými pacientem, a lékaři na dálku rozhodnou o karanténě v délce 14 dnů.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: KORONAVIRUS

Ministerstvo zdravotnictví zakazuje návštěvy všem poskytovatelům zdravotních služeb lůžkové péče a zařízením sociálních služeb

10. 3. 2020

Ministerstvo zdravotnictví vydalo mimořádné opatření, které nařizuje s účinností od 10. 3. 2020 všem poskytovatelům zdravotních služeb lůžkové péče a zařízením sociálních služeb zákaz návštěv.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: KORONAVIRUS

Počet pacientů s koronavirem vzrostl o šest, celkem je nakažených 38 osob

10. 3. 2020

V odpoledních hodinách byl dnes zaznamenán první případ ze Zlínského kraje. Jedná se o ženu ročník 1978, která byla na dovolené v Trentinu v Itálii. Dva další případy oznámila Nemocnice na Bulovce. Šlo o muže ročník 2008, který je v rodinné vazbě na již nakaženého z Itálie. Další potvrzený je muž ročník 1975, který se vrátil z italské Lombardie. Podle informací z Národní referenční laboratoře testy potvrdily koronavirus také u ženy ročník 1958, která má návaznost na skupinu, která byla lyžovat v italské Val Gardeně.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: KORONAVIRUS

Nemocnice Na Bulovce potvrdila dalších pět pozitivních pacientů na koronavirus

8. 3. 2020

Laboratoř Nemocnice Na Bulovce ohlásila dnes večer dalších 5 pozitivních pacientů na koronavirus.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: KORONAVIRUS

Ministerstvo zdravotnictví vydalo nové mimořádné opatření týkající se karantény osob, které se vracejí z Itálie

7. 3. 2020

Na Ministerstvu zdravotnictví se dnes sešel krizový štáb ustanovený v souvislosti s koronavirem. Vrcholní představitelé vlády, Policie ČR, Generálního ředitelství cel, Hasičského záchranného sboru a orgánů ochrany veřejného zdraví řešili aktuální situaci a také další opatření související s onemocněním koronaviru na našem území.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: KORONAVIRUS | Komentářů: 0

Počet nakažených koronavirem v ČR stoupl na dvanáct

5. 3. 2020

Národní referenční laboratoř dnes potvrdila další čtyři pozitivní vyšetření na koronavirus. Ve dvou případech se jedná o kontakty osob, u kterých byl virus potvrzen již v minulých dnech. Celkem je v ČR dvanáct potvrzených případů

 
Celý příspěvek
| Rubrika: KORONAVIRUS

Informace pro občany v souvislosti s aktuálním výskytem koronaviru

5. 3. 2020

Onemocnění koronavirem je možné předpokládat u osob, které kromě klinických příznaků (horečka, kašel, dušnost) splňují také epidemiologická kritéria – tzn. mají pozitivní cestovatelskou anamnézu (byli v ohnisku nákazy v dané oblasti) nebo byli v přímém kontaktu s osobou, u které byla potvrzena nákaza koronavirem, a to maximálně 14 dní před projevem příznaků. 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: KORONAVIRUS

Národní referenční laboratoř potvrdila další dva pozitivní případy na koronavirus v ČR

5. 3. 2020

V České republice bylo k dnešnímu ránu otestováno celkem 236 osob, z toho bylo potvrzeno pět pozitivních nálezů. Tři pozitivní výsledky doplnily v průběhu pondělního večera další dva. Nejedná se o zcela nové případy, ale o jedince, kteří byli v blízkém kontaktu s již dříve nakaženými, kteří jsou nyní hospitalizováni v Nemocnici Na Bulovce.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: KORONAVIRUS