Jdi na obsah Jdi na menu

Zájemci o studium v oboru tlumočnictví znakového jazyka a embryologie se mohou nově hlásit na Masarykovu univerzitu

12. 11. 2019

Brno - Nový pětiletý magisterský studijní program na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity zaměřený na embryologii bude absolventy připravovat přímo pro práci v centrech reprodukční medicíny. Těch je v současnosti v Česku přibližně 40 a dlouhodobě se potýkají s nedostatkem kvalifikovaných pracovníků, kteří se nyní rekrutují z příbuzných oborů a musí se dále složitě dovzdělávat, uvedla k otevření nových studijních oborů mluvčí Masarykovy univerzity Tereza Fojtová.

 

Speciálně zaměřené odborníky připraví i druhý prakticky orientovaný studijní program na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity. Tlumočnictví českého znakového jazyka má za cíl vzdělávání kvalifikovaných pracovníků zajišťujících tlumočnické a překladatelské služby pro sluchově postižené občany České republiky, na které mají podle platné legislativy tito občané nárok.

 

Uchazeče o studium letos Masarykova univerzita láká kampaní založenou na hesle „Snadný to nebude, ale stojí to za to“ a vizuální prezentací, která pracuje s motivem hashtagu #MUNICHALLENGE. Škola tak akcentuje náročnost studia na MUNI, která je však spojená s vysokou kvalitou výuky a prestiží. „Vybrat si Masarykovu univerzitu rozhodně není ta nejjednodušší cesta, studium u nás může obnášet spoustu výzev, ale výsledek snažení stojí za to. Jsme navíc připravení uchazečům a následně i studentům na cestě k vysněnému titulu pomoct,“ uvedla prorektorka pro záležitosti studentů a absolventů Masarykovy univerzity  Hana Svatoňová.

 

Cena za přihlášku ke studiu, která se na Masarykovu univerzitu podává pouze elektronicky prostřednictvím webu www.muni.cz/uchazeci, činí 450 až 700 korun v závislosti na konkrétní fakultě. Podmínkou pro přijetí na většinu studijních programů jsou Testy studijních předpokladů, které budou uchazeči skládat 25. a 26. dubna 2020 ve více městech v Česku i na Slovensku. U některých studijních programů je doplní ještě oborové testy. Samotné oborové testy jsou podmínkou pro přijetí na fakultu sportovních studií a lékařskou fakultu. Součástí přijímacího řízení na fakultu sociálních studií jsou i Scio testy, doplnila mluvčí univerzity Tereza Fojtová. 

 

zdroj: Masarykova univerzity

foto: ilustrační

autor: oec

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář