Jdi na obsah Jdi na menu

Výzva rektora Masarykovy univerzity prof. Martina Bareše k dobrovolnické pomoci

18. 3. 2020

Vážené dámy, vážení pánové,
vážené kolegyně, vážení kolegové,
milé studentky, milí studenti,

dovolte mi, abych Vás oslovil s informací a výzvou týkající se zřízení Krizového operačního centra pro koordinaci dobrovolníků, které od včerejšího dne funguje v rámci Rektorátu MU.

V tuto chvíli v rámci Krizového operačního centra fungují tři týmy studentských koordinátorů, kteří propojují žádosti o pomoc (ze strany jednotlivců a institucí) s dobrovolnickou databází, která má k dnešnímu dni 2 338 registrovaných dobrovolníků.

Zároveň Vás chci požádat, abyste dále šířili informaci, že pro využití dobrovolnických aktivit se lze registrovat na https://www.muni.cz . Rovněž lze volat linku 549 498 800, nebo poslat SMS se jménem na číslo 775 855 636 (a koordinátoři operačního centra se následně ozvou). Žádat dobrovolnickou pomoc lze i na emailu pomoc@muni.cz .

Možnost využití dobrovolnické pomoci se samozřejmě týká i pracovníků či studentů MU. Neváhejte se v případě potřeby ozvat.

Stále se lze také zapojit do dobrovolnické sítě (a registrovat se k tomu na https://www.muni.cz).

Abychom Vám usnadnili další šíření informací o dobrovolnických aktivitách MU, na odkazu níže naleznete letáček, který lze vytisknout a umístit v prostorách, kde jej mohou vidět další lidé (obchody, zastávky MHD apod).

https://is.muni.cz/do/mu/koronavirus-2020/dobrovolnicka_pomoc_muni.pdf

Velmi Vám předem děkuji za spolupráci a za šíření uvedených informací ve Vašem okolí.

Jsme Masarykova univerzita a chceme a budeme v tomto nelehkém období pomáhat potřebným!

Srdečně všechny zdraví a hodně sil přeje

Martin Bareš
rektor