Jdi na obsah Jdi na menu

Test zimních pneumatik: Vybírejte velice pečlivě, rozdíly v kvalitě jsou obrovské

21. 10. 2019

Praha - Test Autoklubu České republiky přináší souhrnnou informaci o vlastnostech testovaných produktů v poměru k referenční pneumatice, která má index 100. Pokud dosáhly lepších výsledků, mají vyšší, analogicky pak nižší index v případě horších vlastností oproti referenčnímu produktu. Srovnávány jsou samozřejmě pneumatiky blízkého cenového segmentu. „Cílem testování Autoklubu České republiky je informovat řidiče o limitech testovaných výrobků tak, aby získali objektivní informace o silných nebo slabých stránkách jednotlivých typů pneumatik, a podle toho je i užívali,“ přiblížil Libor Budina.

 

 

Testování probíhalo na suché, mokré a zasněžené vozovce, ideální zimní podmínky poskytlo horské údolí ve švýcarském Ulrichenu na úpatí Alp. Vlastnosti pneumatik se zkoumaly v celkem 15 disciplínách. Zkoušky probíhají jak prostřednictvím záznamové techniky, tak subjektivním hodnocením testovacích jezdců, kteří pochopitelně nevědí, jakou značku pneumatik mají na voze. „Právě rozdíly výsledků na různých površích mohou řidičům napovědět, který produkt je pro ně nejvhodnější. Zda jezdí v nižších nadmořských výškách, kde po většinu zimy panuje spíše mokro nebo suchý mráz, nebo na sněhu v horách,“ napověděl Libor Budina jak číst výsledky v jednotlivých kategoriích.

 

 

Autoklub České republiky zveřejňuje data z testů pravidelně a výsledná data archivuje, což zaručuje trvalou porovnatelnost výsledků, například meziroční, nebo napříč třídami pneumatik, uvedl k provedenému testování mluvčí Autoklubu České republiky Bohumil Pácl.

 

 

 

Výsledky testu Autoklubu ČR 2019 – zimní pneumatiky

Rozměr  215/55 R17

1. Barum Polaris 5

2. Kumho WinterCraft WP71

3. Kormoran SNOW

4. Toyo SNOWPROX S954

5. Firestone Winterhawk 3

6. Laufenn i Fit LW31

 

 

Zdroj: Autoklub ČR

Foto: Ilustrační

Autor: rej

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář