Jdi na obsah Jdi na menu

Stávka učitelů je podle Občanské demokratické strany opodstatněná

5. 11. 2019


Praha - „Připomínám předsedovi vlády, že kdo seje vítr, sklízí bouři. Tu rozséval premiér tak snaživě, že si zaslouží tajfun. Tuto bouři vyvolal premiér svými sliby, které slyšela celá Česká republika: že přidá učitelům 15 %. Chápu, že nyní učitelé chtějí předsedovi vlády připomenout, co jim slíbil. Mají právo mu hlasitě připomenout, že je podvedl. Sliby našeho premiéra připomínají slavný výrok jednoho socialistického středoevropského předsedy vlády: lhali jsme ráno, lhali jsme v poledne, lhali jsme večer,“ říká předseda ODS Petr Fiala.

 

 

„Říkejme si pravdu: toto je první stávka učitelů za 30 let, kterou vyprovokoval předseda vlády. Osobně. Nelze slibovat každému všechno a pak neskládat účty. Nepodporuji stávky. Ale v tomto případě učitelům rozumím a mají mé pochopení. A já opakuji závazek ODS dostat příjem učitele na 150 % průměrné mzdy,“ doplňuje Fiala.


 

Požadavky pedagogů na dodržení slibů premiéra Babiše podporují také starostka Prahy 2 Jana Černochová a starosta Líbeznic Martin Kupka, kteří se školství z pozice starostů dlouhodobě věnují.

 

zdroj:ODS

foto: redakce

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář