Jdi na obsah Jdi na menu

Spolky válečných veteránů mají novou asociaci

21. 8. 2019

Brno - Myšlenka o založení Asociace byla poprvé nastolena již před dvěma lety při setkání  představitelů spolků a klubů, kteří spolupracuji s Komunitním centrem pro válečné veterány v Brně , a nyní se pomalu daří tuto myšlenku realizovat. Založení Asociace spolků válečných veteránů podpořilo „sedm statečných“ spolků a klubu, kteří cestou svých statutárních zástupců projednali základní dokumenty pro vznik tohoto spolku a tak po předložení dokumentů o registraci těmito zástupci přítomnému notáři se

Spolek válečných veteránů 6,

Československý legionář SPIA Czech,

Klub výsadkových veteránů Jana Kubiše Brno,

Military muzeum gen.Sergěje Jana Ingra,

Klub výsadkových veteránů gen. Jaroslava Klemeše Chrudim,

Fratres z.s. (policie ČR),

Asociace záložních brigád,

dohodli, že předsedou ASVV bude br.gen.v.v. Ing.Karel Blahna-první velitel československého praporu UNPROFOR a generálním sekretářem byl zvolen plk.v.v.MUDr. Jindřich Sitta býv.velitel 6. polní nemocnice. Sídlo ASVV bude v Plzni, kde je rovněž  asociace jako spolek registrovaná u Krajského soudu. Statutární zástupci MUDr.Jindřich Sitta ,Ing.Karel Černoch, Jaroslav Foršt, Petr Něnička, Ing.Zdeněk Kolář,Jaroslav Doubek, Ing.Arnošt Líbezný se shodli na založení Asociace spolků válečných veteránů, která sdružuje spolky, kluby a jiné právnické osoby věnující se válečným veteránům, kteří se zabývají odkazem válečných veteránů, výchovou k brannosti a vytvářejí pozitivní obraz příslušníků  ozbrojených sil České republiky.

Asociace spolků válečných veteránů usiluje o zachování tradic a historické paměti válečných veteránů a příslušníků ozbrojených sil bezpečnostních sborů a přenosu jejich zkušeností do celé společnosti. Rovněž prosazuje práva a oprávněné zájmy vojáků, účastníků zahraničních misí a členů bezpečnostních sborů. Podílí se na pomoci oprávněným osobám při řešení krizových situací, organizuje a pořádá společenské sportovní,kulturní a jiné akce pro asociaci.

Nejvyšším orgánem Asociace spolků válečných veteránů je rada , která se schází nejméně jednou za rok.

Členem nově vzniklé asociace se může stát právnická osoba, spolek který sdružuje válečné veterány, příslušníky ozbrojených sil a bezpečnostních sborů, nebo i jiné zájemce o problematiku brannosti, vojenské historie a obrany. 

 

Zdroj: Klub výsadkových veteránů Jana Kubiše Brno

Foto: redakce

                                                                                                          Autor: Rejtek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář