Jdi na obsah Jdi na menu

Multimediální den pořádaný Fakultou sociálních studií Masarykovy univerzity bude pátrat po důvodech propadu důvěry v média

18. 11. 2019

Brno - Letošní ročník Multimediálního dne na katedře mediálmích studií a žurnalistiky Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity se bude věnovat hlavně problému klesající důvěry v média a toho, jakými cestami je možné ji znovu navýšit. „Důvěře Čechů v média a tomu, jak ji dobře a smysluplně měřit, se už řadu let věnujeme v našich výzkumech. Multimediální den je dobrou příležitostí podívat se na toto téma i přímo s těmi, kteří česká média vedou,“ uvedl k výběru letošního tématu Jakub Macek, vedoucí katedry.

 

Téma se bude skloňovat především na hlavní debatě, která začíná ve fakultní aule ve 12 hodin a vystoupí na ní odborníci, kteří mají na problém z principu svojí profese každý trochu jiný pohled. Mluvit na ní bude Roman Gallo, ředitel redakcí Vltava Labe Media, Josef Pazderka, šéfredaktor Aktuálně.cz, Josef Šlerka, výkonný ředitel Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky a Lenka Waschková Císařová, odborná asistentka pořádající katedry.

 

Kromě toho od rána až do 14.15 v atriu fakulty na adrese Joštova 10 budou mít svá stanoviště zástupci většiny českých mediálních domů, kteří budou ukazovat, jak v praxi vypadá každodenní novinářská práce. Reprezentanti České tiskové kanceláře tak například předvedou, jak rychlé musí být jejich zpravodajství a jak se vyrovnávají s časovým tlakem, u redaktorů MF Dnes si budou moct návštěvníci zahrát na editory a například Česká televize bude na místě točit další díl svého pořadu Newsroom. Na akci budou také oceněny nejlepší studentské časopisy a všechno zakončí talkshow DVTV s Martinem Veselovským, uvedla k programu letošního ročníku Multimediálního dne mluvčí Masarykovy univerzity Mgr. Tereza Fojtová.

 

Celý program zahrnuje kromě prezentace médií také semináře a workshopy pro studenty žurnalistiky či středoškoláky, u kterých se jednotlivé akce zaměřují zejména na mediální gramotnost. Přijít ale může kdokoliv, koho zajímá vývoj médií jako důležité součásti demokratické společnosti, doplnila k programu mluvčí Fojtová.

 

zdroj: Masarykova univerzita

foto: FSS

autor: edk

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář