Jdi na obsah Jdi na menu

Autoklub České republiky se stal partnerem TÝDNE HRDINŮ

10. 9. 2019

Praha - Pro návštěvníky Týdne hrdinů připravil Autoklub ČR výstavu o své 115leté historii. Současnost prezentují záběry motorsportu na LED panelu, děti si zblízka prohlédnou rallyové speciály Opel Adam a Peugeot 208 R2. Odborníci jim na nich názorně vysvětlí bezpečnostní opatření a principy, které platí ve vrcholovém sportu, ale také v běžném silničním provozu. Zájemci si mohou odnést drobné upomínkové předměty a plakáty, informoval o akci mluvčí Autoklubu ČR Bohumil Pácl.

 

Autoklub ČR se připojil také k expozici Platformy VIZE 0 a technologické společnosti 3M se připojil i Autoklub ČR s projektem Slepí vrazi, který upozorňuje na to, že řidiči se špatným zrakem jsou stejně nebezpeční jako ti opilí. „Návštěvníci si mohou nechat zdarma změřit zrak, který je za snížené viditelnosti důležitější více než jindy. Výsledky měření zraku řidičů totiž průběžně ukazují, že jen 28 procent osob, které usednou za volant, má oči v pořádku nebo nosí správnou korekci zraku,“ upozornil Libor Budina, manažer Road Safety Autoklubu ČR.

 

Ve speciální expozici si návštěvníci vyzkoušejí, jak fungují retroreflexní materiály za tmy. „Jiný typ retroreflexního materiálu se používá na vestách a oblečení, odlišný druh dodáváme pro dopravní značení, další kategorie slouží pro značení kamionů. Každý retroreflexní materiál má trochu jinou strukturu a nabízí jinou intenzitu odráženého světla,“ popisuje chystanou expozici Eduard Perski ze 3M, který bude s kolegy k dispozici pro zvídavé dotazy návštěvníků. Z preventivní akce si lidé odnesou nejen zkušenost a informace, ale také praktický doplněk. Kdo bude chtít, může si z retroreflexní fólie vyrobit vlastní odznáček, doplnil mluvčí Pácl.

 

Zdroj: Autoklub ČR

Foto: Autoklub ČR

Autor: tr

 

Náhledy fotografií ze složky Týden hrdinů

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář