Jdi na obsah Jdi na menu

Autoklub České republiky podporuje expedici Z101

11. 12. 2019

Praha - Expedice bude kopírovat trasu Hanzelky a Zikmunda z let 1947-1950, trasu bratrů Škulinů z let 1936 a 1938 a předem určená místa bude důkladně dokumentovat. „Vše bude probíhat za konzultací místních průvodců a dostupných politických a geografických podkladů s ohledem primárně na bezpečnost pohybu. Složení týmu se bude během cesty měnit podle situace a okolností tak, aby byl zajištěn co možná nejbezpečnější postup. Důležitou součástí bude spolupráce s lokálními a vládními institucemi, stejně jako s organizacemi v Česku,“ vysvětlil cestovatel Tomáš Vaňourek.

 

Komunikaci cesty bude mít na starosti Marian Zlámal. „Připravujeme zázemí i pro média, chystáme zajištění pravidelného informačního servisu z průběhu expedice. Finální výstupy doplní i několik krátkometrážních dokumentů a jeden celovečerní cestopisný film,“ vysvětlil Marian Zlámal.

 

Autoklub České republiky se stává jedním z partnerů expedice, cestovatelům zajistí expediční vozidlo. „Autoklub v meziválečném období podporoval mezinárodní expedice, na stránkách klubového časopisu Auto vycházely reportáže z výprav českých cestovatelů. Byly významnou součástí podpory domácího průmyslu, exportu a dobrého jména naší republiky v zahraničí. Navazujeme na tuto tradici a expedici Z101, která osvědčila svoji vysokou úroveň už při minulém projektu Zikmund100, chceme podpořit,“ uvedl Jan Šťovíček, prezident Autoklubu ČR.

 

Odbornou a technickou pomoc poskytnou projektu Aleš a Kare Lopraisovi. „Nabídneme cestovatelům poradenství při přípravě vozidla a samotné cesty. Můžeme jim předat naše zkušenosti, které mohou uplatnit při expedici,“ uvedl Karel Loprais

 

 

zdroj: Autoklub ČR

foto: Autoklub ČR

autor: doč

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář