Jdi na obsah Jdi na menu

Aplikace Záchranka se rozšířila i do Maďarska

24. 1. 2020

Vysočina - Velkým přínosem pro české turisty je bezesporu fakt, že při přejezdu hranic není nutné v nastavení aplikace nic měnit. Sama totiž rozpozná, že se nacházíte na území Maďarska a v případě zmáčknutí nouzového tlačítka, stejně jako u nás, odešle GPS polohu s dalšími informacemi zdravotnické záchranné službě, informoval o rozšíření aplikace Záchranka mluvčí ZZS Kraje Vysočina Petr Janáček.

 

 

Obrovským pomocníkem je aplikace Záchranka i pro naše zdravotnické operační středisko v Jihlavě. „Hlavním přínosem je určitě možnost jednoduché a efektivní lokalizace volajícího, což je pro úspěšnou záchranu pacienta naprosto stěžejní,“ říká vrchní sestra krajského dispečinku Pavel Sedlák. Krom toho zde najdou operátoři linky 155 i spoustu užitečných informací. „Například jaké bere pacient léky nebo s jakými chorobami se léčí,“ dodává vedoucí operačního střediska.

 

 

Lze obecně říci, že každá moderní technologie, která vede k úspěšné a včasné záchraně životů, je velkým přínosem nejen pro záchrannou službu, ale i pro ostatní členy Integrovaného záchranného systému.

 

zdroj: ZZS Kraje Vysočina

foto: ilustrační

autor: ber

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář