Jdi na obsah Jdi na menu

DOMÁCÍ ZPRÁVY

Příspěvky

Piráti předloží EET k posouzení Ústavnímu soudu

10. 9. 2019

Piráti prosadili pevné zařazení projednání zákona o digitální službě, který zásadním způsobem urychlí proces digitalizace státní správy. Kromě toho na brífinku před 34. schůzí Poslanecké sněmovny PČR uvedli, že se obrátí na Ústavní soud se kvůli zavedení 3. a 4. vlny EET. Na první schůzi Sněmovny po prázdninách chtějí také projednat pirátskou novelu o státním zastupitelství a vládní návrh lesního zákona, ke kterému bylo podáno kolem 60 pozměňovacích návrhů. 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY | Komentářů: 0

První energeticky pasivní školka v Brně se bude zaměřovat na hudbu

10. 9. 2019

V pondělí byla slavnostně otevřena mateřská škola Sýpka v městské části Brno-sever. Jedná se o první energeticky pasivní školku v Brně. Výstavba zabrala téměř dva roky a výrazně zlepšila nabídku předškolního vzdělávání v druhé největší městské části. Školka nabídne kapacitu nových 75 míst. Výstavba vyšla město na 56 milionů korun. Zajímavostí je zařazení školky do magistrátního projektu Urbact ON STAGE, díky němuž může jedna ze tříd nabízet nadstandardní hudební výuku.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

Příští rok půjde do zdravotnictví o dvacet šest miliard korun navíc

10. 9. 2019

Ministerstvo zdravotnictví dokončilo úhradovou vyhlášku o úhradách za zdravotní péči pro rok 2020. Vyhláška plně respektuje výsledek dohodovacího řízení mezi zástupci poskytovatelů a zdravotních pojišťoven, kteří navázali na loňský přelomový úspěch a uzavřeli jedenáct ze čtrnácti dohod. Jedná se tak o druhý nejúspěšnější výsledek jednání o úhradách v historii.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

Cenové zvýhodnění pro vystavovatele veletrhu SILVA REGINA platí do 30. září

5. 9. 2019

Od 31. března do 4. dubna 2020 proběhne na brněnském výstavišti Mezinárodní lesnický a myslivecký veletrh SILVA REGINA. Souběžně s ním se budou konat Mezinárodní veletrh zemědělské techniky TECHAGRO a Veletrh obnovitelných zdrojů energie v zemědělství a lesnictví BIOMASA. Tento komplex je nejdůležitější veletržní akcí ve svém oboru ve střední Evropě, brněnské výstaviště bylo v roce 2018 zcela vyprodané a navštěvuje ho pravidelně přes sto tisíc návštěvníků.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

Výbor pro kulturu pražského zastupitelstva doporučil dočasné umístění Slovanské epopeje v Moravském Krumlově

5. 9. 2019

Radní pro kulturu a cestovní ruch Hana Třeštíková dnes představila členům výboru pro kulturu varianty dočasného umístění Slovanské epopeje. Výbor při hlasování podpořil vystavení díla na zámku v Moravském Krumlově. Navázal tak na rozhodnutí pražských radních z letošního března. Radní Třeštíková chce zároveň uspořádat 8. listopadu setkání odborníků, kde by se měla diskutovat varianta dlouhodobého umístění.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

Ministr zemědělství Toman chce vodu chránit samostatným ústavním zákonem

5. 9. 2019

Ústavní ochranu vody nejlépe zajistí vytvoření samostatného ústavního zákona. Tento návrh dnes na Ministerstvu zemědělství (MZe) prezentovali experti z Právnické fakulty Univerzity Karlovy. Jednání se účastnili také další zástupci státní správy, reprezentanti parlamentních politických stran či představitelé vodohospodářských institucí

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

Brněnské dny pro seniory nabízejí pestrý program až do konce října

2. 9. 2019

Dva měsíce zajímavých akcí zaměřených na pohyb, poznání, seberozvoj i léčbu a prevenci nejrůznějších onemocnění slibuje letošní ročník Brněnských dnů pro seniory, které pořádá město Brno. Lidé si mohou vybrat z 80 akcí konaných u příležitosti Mezinárodního dne seniorů – ten připadá na 1. října. Aby dostaly prostor všechny organizace a senioři měli možnost vyzkoušet si všechny činnosti, které je zajímají, je pro ně program připravený po celé září a říjen.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

Autoklub České republiky jako jediný v České republice pořádá zdarma kurzy bezpečné jízdy pro řidiče nad šedesát pět let

31. 8. 2019

V letošním roce už proběhla více než polovina ze 128 plánovaných vzdělávacích kurzů Jedu s dobou pro řidiče nad 65 let, které organizuje Asociace center pro zdokonalovací výcvik řidičů AČR. Asi 3 400 řidičů seniorů si vyzkoušelo jízdu na vodě, smyky a naučili se tak zvládat potenciálně krizové momenty za volantem. Na kurzy, pro které budou postupně vypisovány další termíny až do listopadu, jsou stále volná místa. Zájemci se mohou registrovat online na www.jedusdobou.cz.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

Tři stovky brněnských strážníků bude dohlížet na bezpečnost dětí

31. 8. 2019

S prvním školním dnem začíná hlídkám městské policie desetiměsíční období, během něhož se každé všední ráno vracejí k přechodům pro chodce u základních škol.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

S novým školním rokem bezpečně

31. 8. 2019

V pondělí 2. září začne školní rok. Ze školáků se opět stanou pravidelní samostatní účastníci silničního provozu. Z těch nejmladších, tedy z „prvňáčků“, navíc účastníci noví, nezkušení a neznalí rizik dopravního prostředí. Policie ČR i Tým silniční bezpečnosti jsou opět v pohotovosti s preventivními opatřeními a akcemi.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY