Jdi na obsah Jdi na menu

DOMÁCÍ ZPRÁVY

Příspěvky

Česká společnost AIDS pomoc ve spolupráci s Fakultní nemocnicí Brno otevírá nové testovací centrum

20. 11. 2019

Nové testovací centrum s poradnou začne fungovat od 28. 11. 2019 přímo ve Fakultní nemocnici Brno v Bohunicích. Centrum se zaměří především na poradenství a testování HIV. V případě potřeby bude možné požádat také o testy na syfilis a žloutenku typu B a C. Veškeré testy v tomto centru budou anonymní a bezplatné.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY | Komentářů: 0

Multimediální den pořádaný Fakultou sociálních studií Masarykovy univerzity bude pátrat po důvodech propadu důvěry v média

18. 11. 2019

Reagovat na aktuální společenskou diskusi bude letošní ročník Multimediálního dne na Katedře mediálních studií a žurnalistiky Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity. Tradiční akce, která se zabývá trendy v médiích a je přístupná studentům i veřejnosti, se letos koná v pátek 22. listopadu.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY | Komentářů: 0

Lucie Polišenská, Bára Poláková, Gábina Partyšová i Jan Kříž pokřtili zajímavou audionahrávku mladého umělce Martina Johanny

17. 11. 2019

Po pěti divadelních hrách přichází mladý umělec Martin Johanna s původní audio povídkou Každý ve svém, kterou namluvili hercOndřej Novák, Kateřina Bohatová a dvojnásobný držitel Ceny Thálie Jan Kříž. Křest velmi zajímavé nahrávky, která vyšla jak na CD nosiči, tak i v digitální podobě, se konal v Café NONA v Národním divadle za účasti řady známých osobností.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY | Fotografie: Křest audionahrávky Martina Johanny | Komentářů: 0

Na Pelhřimovsku proběhlo cvičení složek integrovaného záchranného systému

13. 11. 2019

Minulý týden proběhlo na Pelhřimovsku taktické cvičení složek integrovaného záchranného systému se zaměřením na pátrání po pohřešovaných osobách v členitém prostoru. Účelem bylo procvičení řízení a koordinace složek, a to zejména za využití vyspělých technologií, policejních psovodů se svými čtyřnohými parťáky, ale také psovodů IZS se psy atestovanými pro vyhledávání pohřešovaných osob v terénu. Křemešnická vrchovina se tak stala svědkem výborné spolupráce a souhry jednotlivých složek, před kterými neukryla ani jednu pohřešovanou osobu z celkového počtu patnácti.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY | Komentářů: 0

Brněnský hrad Špilberk i Mahenovo divadlo se v sobotu zahalí do purpurové barvy

13. 11. 2019

Letošní kampaň u příležitosti Světového dne předčasně narozených dětí (17. 11.) vyvrcholí v sobotu 16. 11. 2019. Díky spolupráci se statutárním městem Brnem bude osvětlen letos již potřetí hrad Špilberk purpurovou barvou – symbolickou barvou předčasně narozených dětí, do které se v tento den zahalí desítky budov a historických památek po celém světě. Poprvé se k akci připojí také Národní divadlo Brno, které nasvítí Mahenovo divadlo.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY | Komentářů: 0

Zájemci o studium v oboru tlumočnictví znakového jazyka a embryologie se mohou nově hlásit na Masarykovu univerzitu

12. 11. 2019

Od začátku listopadu až do 29. února 2020 mohou uchazeči o studium podávat přihlášky na Masarykovu univerzitu. K více než 120 dosud nabízeným studijním programům v rozpětí od humanitních po přírodovědné obory letos přibyly dva nové programy „Bioanalytická laboratorní diagnostika ve zdravotnictví – Embryolog“ a „Tlumočník českého znakového jazyka“.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY | Komentářů: 0

Nádorový biolog David Philip Lane se stane čestným doktorem Masarykovy univerzity

12. 11. 2019

Britský nádorový biolog David Philip Lane se stane čestným doktorem Masarykovy univerzity v oboru lékařských věd. Přední světový odborník na karcinogenezi se proslavil především objevem proteinu p53, který zabraňuje vzniku nádorů. Aktuálně vedoucí vědecký pracovník Agentury pro vědu, technologii a výzkum v Singapuru převezme čestnou vědeckou hodnost doctor honoris causa v pátek 15. listopadu v 10.00 v univerzitní aule na návrh Lékařské fakulty Masarykovy univerzity

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY | Komentářů: 0

Švandová, Štěpánová, Slováček, Rosák nebo Přeučil neřeší vrásky a hýčkají lásky!

8. 11. 2019

Neřeš vrásky, hýčkej lásky! To není jen docela nápaditá a dobrá rada ale i název nové knihy přední odbornice na etiketu a gastronomie Evy Filipové. Publikaci s obrázky Lucie Gelemové, pro níž to byla „autorská premiéra“, přišli pokřtít známé osobnosti a popřály také hodně spokojených čtenářů, především čtenářek.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY | Komentářů: 0

Chirurgové ve Fakultní nemocnici Brno a Lékařské fakulty Masarykovy univerzity provedly další unikátní operaci

8. 11. 2019

Na konci října provedli lékaři Chirurgické kliniky Fakultní nemocnice Brno a Lékařské fakulty Masarykovy univerzity unikátní operaci štítné žlázy cestou dutiny ústní. V České republice se jedná o ojedinělí výkon.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY | Komentářů: 0

Hasiči nacvičovali ve SKI areálu Monínec záchranu osob z lanovky

5. 11. 2019

Ve SKI areálu Monínec na Příbramsku se v pondělí 4. listopadu uskutečnil výcvik záchrany osob z lanové dráhy při náhlé poruše její provozuschopnosti. 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY | Komentářů: 0