Jdi na obsah Jdi na menu

DOMÁCÍ ZPRÁVY

Příspěvky

Aplikace Záchranka pomáhá zachraňovat životy již čtyři roky

10. 3. 2020

Aplikace Záchranka oslavila 8. 3. 2020 čtyři roky své činnosti. Do telefonu si ji stáhlo už 1 milion 259 tisíc Čechů a Češek, od spuštění si s ní přivolalo pomoc 46 368 lidí. Díky podpoře Nadace Vodafone, krajů, měst odborné i laické veřejnosti se podařilo z aplikace odesílající polohu člověka v nouzi vytvořit komplexní nástroj k ochraně zdraví a života svých uživatelů.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

ODS: Konec diskuze. Premiér Babiš je ve střetu zájmů

5. 3. 2020

Občanští demokraté vyzvali k ukončení nesmyslné diskuze o tom, zda je předseda vlády ČR ve střetu zájmů. Andrej Babiš je a vždy byl konečným uživatelem výhod Agrofertu, proto nemá smysl o tom vést dlouhé diskuze. Jedním z aktuálních důkazů je kauza Batesys.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

Policie získá tři tisíce nových policistů a nová dálniční oddělení

5. 3. 2020

3000 nových policistů, z nichž 80 % půjde do regionů. Konkrétně 1754 posílí krajská ředitelství policie a dalších 750 současná i nově vzniklá dálniční oddělení v celém Česku. Ministerstvo vnitra prosadilo důležité posílení policejního sboru v následujících třech letech i zásadní rozvoj dálniční policie včetně vzniku 14 nových dálničních oddělení. 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

Rozhodnutím rektora Masarykovy univerzity Martina Bareše byla přerušena výuka Univerzity třetího věku na Masarykové univerzitě

3. 3. 2020

Rektor Masarykovy univerzity prof. MUDr. Martin Bareš rozhodl o dočasném přerušení výuky Univerzity třetího věku Masarykovy univerzity. Opaření se týká přibližně 3000 seniorů, kteří jsou z pohledu nákazy a případných zdravotních komplikací ohroženou skupinou. Účastníci Univerzity třetího věku  jsou informováni prostřednictvím sms a emailem. 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY | Komentářů: 0

Masarykova univerzita si připomene výročí narození T.G.M. dvoudenním programem ve kterém nebude chybět koncert a mnoho dalšího

28. 2. 2020

Dvoudenní akce nazvaná Masarykovy dny s podtitulem Hovory o demokracii se odehraje v Brně u příležitosti 170. výročí narození prvního československého prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka. Akce, kterou pořádá Masarykova univerzita, nabídne v úterý a ve středu 3. a 4. března přednášku, koncert, diskusi, projekci filmu i výstavu artefaktů spojených s TGM, které nejsou běžně dostupné veřejnosti.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY | Komentářů: 0

Ošklivá nehoda na části obchvatu u Znojma? Ne, jen cvičení

13. 2. 2020

Osobní vozidlo předjíždí dodávku a naráží přitom do protijedoucího osobního auta. Při tomto střetu jeden z vozů srazí kolem jedoucího cyklistu. Následky kolize jsou vážné: 15 zraněných a 1 mrtvý.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY | Komentářů: 0

Kardiologové Fakultní nemocnice Brno zachránili pacienta s infarktem myokardu a poprvé akutně použili unikátní metodu ECMO

7. 2. 2020

Vysoce prestižní a světově uznávaná Interní kardiologická klinika Fakultní nemocnice Brno a Lékařské fakulty Masarykovy univerzity zvyšuje kvalitu péče o dospělé pacienty s kritickým kardiovaskulárním postižením. V uplynulých dnech na klinice zachraňovali pacienta s akutním infarktem myokardu s těžce postiženou funkcí levé srdeční komory.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY | Komentářů: 0

Dva absolventi Masarykovy univerzity přijdou o titul, v dalším případě bude zneplatněna obhajoba

4. 2. 2020

Tři případy vyslovení neplatnosti vykonání státní závěrečné zkoušky jsou výsledkem rozsáhlé kontroly závěrečných prací, které na Masarykově univerzitě studenti odevzdali v letech 2000–2018. Na základě doporučení přezkumných komisí o tom rozhodl rektor Masarykovy univerzity Martin Bareš. Poté, co rozhodnutí nabude právní moci, přijde jeden absolvent o bakalářský titul, jeden o magisterský titul a v jednom případě bude zneplatněna obhajoba závěrečné práce, protože toto studium nakonec k získání titulu ani nedospělo.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY | Komentářů: 0

Lepší vymáhání pokut i větší bezpečnost na silnicích. Ministerstvo vnitra iniciovalo změnu zákona o policii a celní správě

4. 2. 2020

Dlouhodobě nedostatečnou vymahatelnost pravomocně uložených pokut za přestupky na silnici by měla vyřešit změna zákonů o policii a celní správě. Policisté i celníci dle návrhu získají právo vyžadovat při kontrole zaplacení dosud neuhrazené pokuty. 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY | Komentářů: 0

V sídle Autoklubu České republiky se koná vernisážní výstava Děti pro Lidice na téma cestování

31. 1. 2020

Ve čtvrtek 30. ledna 2020 byla za přítomnosti ministra zahraničních věcí Tomáše Petříčka v klubovém domě Autoklubu ČR zahájena vernisáží výstava Děti pro Lidice na téma cestování. Pramení z Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice, které se účastní pravidelně děti od 4 do 16 let z celého světa. Výstava je koncipována z roku 2017, kdy byl tento 45. ročník zasvěcen právě cestování. Tohoto vděčného konceptu, který symbolicky propojuje celý svět, se zúčastnilo téměř 26 000 dětí z 83 zemí.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY | Komentářů: 0