int(4)

Zprávy

 • Parlamentní jednání slavkovského formátu a Ukrajiny v Praze

  6.4.2022

  Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová přivítala v Praze na jednání tzv. slavkovského formátu představitele parlamentů Rakouska a Slovenska. Po pracovním jednání, kterého se prostřednictvím videokonferenčního hovoru účastnil i předseda ukrajinského zákonodárného sboru, následovala návštěva místní ambulance pro válečné uprchlíky z Ukrajiny.

  Více informací

 • Sociální a zdravotnický výbor Senátu Parlamentu České republiky se věnoval směřování a financování reformy péče o duševní zdraví

  6.4.2022

  Konference v českém Senátu se symbolickým názvem „Reforma péče o duševní zdraví – odkud jdeme a kam směřujeme“ si kladla za cíl reflektovat dosavadní průběh reformy péče a zároveň chce být prostorem pro diskuzi nad jejím dalším směřováním a také financováním.

  Více informací

 • Rada města Brna projednala další možnosti pomoci Ukrajině, převáží ta materiální. Partnerské vztahy naváže Brno i s Lvovem

  28.2.2022

  Na dnešním mimořádném zasedání se brněnští radní opět zabývali situací na Ukrajině a možnou pomocí lidem v místě konfliktu i těm prchajícím. Kromě dříve zmiňovaných 10 milionů na pomoc Ukrajině vyčlenilo město dalších 10 milionů na náklady vznikající přímo v Brně. Zároveň radní navázali užší spolupráci se západoukrajinským Lvovem. V neposlední řadě se řešila i konkrétní materiální pomoc a případné ubytovací kapacity.

  Více informací 

 • Vedení Sněmovny uctilo památku obětí totality

  26.2.2022

  Vedení Sněmovny v čele s předsedkyní Markétou Pekarovou Adamovou uctilo památku obětí minulého režimu. Pietní akt u památníku na pražském Újezdě se konal v den 74. výročí komunistického puče v někdejším Československu.

  Více informací

 • Prohlášení primátorky města Brna Markéty Vaňkové k situaci na Ukrajině

  24.2.2022

  Vzhledem ke zprávám, které se dnes v noci začaly šířit z Ukrajiny, a eskalující situaci nejen na ukrajinsko-ruské hranici, ale téměř na celém území tohoto státu, bych ráda za sebe i za Radu města Brna vyjádřila podporu ukrajinské vládě a lidu.

  Více informací

 • Ministryně obrany Jana Černochová představila sněmovnímu obrannému výboru kandidáta na inspektora kybernetické obrany

  23.2.2022

  Ve středu 23. února 2022 představila ministryně obrany Jana Černochová členům Výboru pro obranu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR kandidáta na post inspektora kybernetické obrany Mgr. Jana Vacka. Pro tuto funkci byl doporučen odbornou veřejností a splňuje všechny formální požadavky.

  Více infromací 

 • Smlouva o dolu Turów je výhodná a chrání naše životní prostředí

  23.2.2022

   Česká a Polská republika po společném dialogu podepsaly dohodu, která řeší dopady těžby polského dolu Turów - chrání životní prostředí obyvatel českého pohraničí a zároveň eliminuje odtok vody z našeho území. Vzhledem k výhodám, které z dohody pro Českou republiky plynou, považujeme svolání mimořádné schůze za zbytečné, a proto nebyl schválen ani její program.

  Více infromací 

 • Ve Vídni se dohodla konkrétní opatření k efektivnějšímu boji s nelegální migrací

  23.2.2022

  Regionální návratový mechanismus a návratová partnerství. Země střední a východní Evropy se ve Vídni dohodly se státy západního Balkánu na konkrétních opatřeních, která zlepší systém navracení nelegálních migrantů zachycených na východní středomořské migrační trase.

  Více informací

 • Poslanecká sněmovna schválila v prvním čtení návrh státního rozpočtu předložený koalicí SPOLU

  21.2.2022

  Poslanci dnes schválili vládní návrh státního rozpočtu pro rok 2022. Navržený rozpočet má schodek 280 miliard, což je takřka o 100 miliard méně, než byl návrh minulé vlády. Úspory, které jednotlivá ministerstva dokázala najít, jsou ve výši 77 miliard. Vládním koalicím se tak podařilo splnit předvolební slib o zodpovědném hospodaření. Jedná se o první z kroků směrem k udržitelným veřejným financím.

  Více informací

 • Vláda schválila pomoc podnikatelům zasaženým pandemií, rozhodla také o mimořádném navýšení důchodů

  17.2.2022

  Vláda premiéra Petra Fialy na svém jednání ve středu 16. února 2022 schválila další pomoc podnikatelům zasaženým pandemií covid-19. Podpora se týká cestovního ruchu, pořádání akcí a zájezdové dopravy a provozovatelů a organizátorů adventních trhů. Kabinet rozhodl také o mimořádném zvýšení důchodů v průměru o 1 017 korun od letošního června.

  Více informací 

« Novější | Starší »