int(2)

Zprávy

 • Už rok můžeme být hrdí na premiéra i vládu. Oceňujeme rovnováhu mezi odpovědnou pomocí i nezatěžováním rozpočtu víc, než je v současné době nutné

  24.12.2022

  Je to rok, co byla do úřadu jmenována vláda Petra Fialy. Ačkoliv i přes odpovědnou politiku a cílenou podporu občanům i firmám čelí ze strany opozice permanentní kritice, občanští demokraté oceňují především důležitou rovnováhu mezi odpovědnou pomocí lidem i nezatěžováním rozpočtu víc, než je v současné době nutné. Schodek je v tuto chvíli stále o více než jednu a půl miliardy nižší, než plánovala vláda Andreje Babiše dávno před vypuknutím války a energetické krize. 

  Více infromací

 • Senátorský klub ODS a TOP 09: EET zrušíme, hladomor na Ukrajině byl genocidou

  15.12.2022

  Senátoři dnes rozhodují o zrušení elektronické evidenci tržeb (EET), kterou zavedl tehdejší ministr Andrej Babiš. Neúspěšný experiment hnutí ANO má skončit 1. ledna 2023. Senátoři budou také hlasovat o usnesení, které připomíná hladomor na Ukrajině z let 1932 – 1933 a označuje jej za genocidu. Odpovědnost za tento hladomor, při kterém dle odhadů zemřelo 3,5 - 6 milionů obyvatel Ukrajiny má tehdejší politické vedení Sovětského svazu v čele s Josifem Stalinem.

  Více informací 

 • Do Senátu zavítal předseda Federální národní rady Spojených arabských emirátů Saqr Ghobash

  25.11.2022

  Na půdě horní parlamentní komory se k příležitosti slavnostního oběda setkal předseda Senátu Miloš Vystrčil s předsedou Federální národní rady Spojených arabských emirátů Saqrem Ghobashem. Za českou stranu se setkání účastnili rovněž místopředsedové Senátu Jitka Seitlová a Jiří Oberfalzer, předseda zahraničního výboru Pavel Fischer, předseda Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu Miroslav Plevný a místopředseda Výboru pro záležitosti Evropské unie Jiří Čunek. Společně diskutovali mj. o válce na Ukrajině, postoji k Íránu a Rusku či vztazích s Izraelem.

  Více informací 

 • Jakub Janda: Sport už opravdu potřebuje pomoc a podporu, máme klíč pro efektivní fungování Národní sportovní agentury

  22.11.2022

  Klíčem lepšího fungování Národní sportovní agentury je především vymezení jejích pravomocí, zpřehlednění jmenování jejího vedení i stanovení jasných pravidel pro odvolání vrcholných představitelů. Jakub Janda, poslanec a člen sněmovního výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu chce pro sport lepší podmínky, právní jistotu a stabilní prostředí. K tomu má podle něho právě Národní sportovní agentura primárně sloužit.

  Více infromací

 • Závěry debaty v Senátu: Je třeba předcházet vyčleňování dětí se speciálními vzdělávacími potřebami ze škol

  9.11.2022

  Senátní Výbor pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice uspořádal dnes 9.11.2022 v prostorách Valdštejnského paláce kulatý stůl na téma „Začleňování dětí se speciálními vzdělávacími potřebami ve školách“. O tom, jak výrazněji podpořit začleňování dětí se speciálními vzdělávacími potřebami nebo jak zamezit počtu snižování asistentů pedagogů ve školách, debatovali na půdě horní komory Parlamentu zástupci Senátu včetně 1. místopředsedy Jiřího Drahoše a předsedy školského výboru Jiřího Růžičky, odborníci, zástupci státní správy i neziskového sektoru.

  Více informací 

 • Miloš Vystrčil s jednoznačnou podporou 73 hlasů obhájil post předsedy Senátu

  3.11.2022

  Senátorský sbor si na své 1. schůzi ve 14. funkčním období zvolil nové vedení. Předsedou horní parlamentní komory se s podporou 73 hlasů stal Miloš Vystrčil (ODS a TOP 09). Jako 1. místopředseda Senátu ve vedení usedne Jiří Drahoš (STAN), role místopředsedů se dále ujmou Jitka Seitlová (KDU-ČSL a nezávislí), Tomáš Czernin (ODS a TOP 09) a Jiří Oberfalzer (ODS a TOP 09).

  Více informací 

 • Členové vlád České republiky a Ukrajiny jednali společně v Kyjevě

  1.11.2022

  Za účasti premiérů a ministrů České republiky a Ukrajiny proběhly v pondělí 31. října v Kyjevě první česko-ukrajinské mezivládní konzultace. Mezi hlavní témata jednání patřila poválečná obnova Ukrajiny, pokračování vojenské a humanitární pomoci, obranně-průmyslová spolupráce s Ukrajinou, aktuální situace ukrajinských uprchlíků v ČR, integrace Ukrajiny do EU a makrofinanční pomoc ze strany EU. Česká delegace jednala také s prezidentem Ukrajiny Volodymyrem Zelenským. Petr Fiala od ukrajinské hlavy státu obdržel Řád Jaroslava Moudrého I. třídy.

  Více informací

 • V senátorském klubu ODS a TOP 09 usedne čtyřiatřicet senátorů. „Je to velký úspěch i závazek,

  12.10.2022

  V Senátu byla 12. října zahájena v pořadí 30. schůze. Na tiskové konferenci ODS a TOP 09 předseda senátorského klubu Zdeněk Nytra představil nové vedení klubu, ve kterém jako I. místopředseda usedá Jan Grulich (TOP 09) a místopředseda Raduan Nwelati (ODS). 

  Více informací 

 • Předsedou senátorského klubu ODS a TOP 09 i nadále zůstává Zdeněk Nytra, senátoři ho podpořili jednohlasně

  5.10.2022

  Senátoři ODS a TOP 09 na svém úterním jednání znovu zvolili Zdeňka Nytru předsedou svého senátorského klubu. Pro návrh hlasovalo přítomných šestnáct senátorů. Zdeněk Nytra je předsedou klubu od roku 2020.

  Více informací

 • Senátní Výbor pro zdravotnictví zvyšuje povědomí o péči státu o válečné veterány

  5.10.2022

  Pod záštitou senátního Výboru pro zdravotnictví se 4.10.2022 v Jednacím sálu Valdštejnského paláce konala mezinárodní konference na téma „Zdravotní péče o válečné veterány států Evropské unie“. Cílem konference bylo umocnit povědomí o péči státu o válečné veterány v kontextu současné doby.

  Více informací 

« Novější | Starší »