Tenistka Navrátilová převzala Stříbrnou medaili předsedy Senátu

722506-predani-stribrne-medaile-predsedy-senatu-martine-navratilove

Z rukou předsedy Senátu Miloše Vystrčila převzala na půdě horní komory Parlamentu Stříbrnou medaili světová tenistka s českými kořeny Martina Navrátilová. Senátní ocenění si odnesla dle slov předsedy Vystrčila "za skvělé výkony a odvahu být sama sebou".

Předseda Senátu Miloš Vystrčil v projevu uvedl: "Martino, Vy jste měla sílu a odvahu rozbít klec, vyletět z ní ven a tím jste získala svobodu. Stala se nejlepší tenistkou na světě, přitom jste trpěla, trpěla také rodina, ale šla jste si za svým. Když si jdete za svým, někdy musíte i trpět, to bychom si měli pamatovat. Otevřeně jste mluvila a mluvíte o tom, kým jste a tím jste pomohla velkému množství lidí s podobným osudem. Pomáhala jste a pomáháte slabým a zranitelným, těm, co toho mají méně než Vy. Jste odvážná a nikdy se nevzdáváte. V životě, stejně jako na tenisovém kurtu. Děkuji."

"Hodně lidí se mě ptá, jestli něčeho lituji, jestli je mi něco opravdu líto tak to, že jsem v sedmdesátém pátém musela emigrovat. Ocenění si moc vážím, protože jsem se vždycky snažila reprezentovat tu svou vlast dobře, tak se budu stále snažit správně reprezentovat a dělat správné věci," sdělila v děkovné řeči oceněná Navrátilová. Zároveň dodala: "Děkuji za stříbrnou medaili, i když já jsem teda většinou zvyklá na zlatou.

Zdroj: Kancelář Senátu

Foto: Kancelář Senátu