Předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Markéta Pekarová Adamová dnes jednala s delegací vedenou předsedou Legislativního dvora Čínské republiky (Tchaj-wanu) You Si-kunem

690845-img_4012

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová se dnes setkala s předsedou tchajwanského Legislativního dvora You Si-kunem. Hlavním tématem jednání byla užší vzájemná spolupráce na parlamentní úrovni. Předseda tchajwanského zákonodárného sboru na závěr návštěvy pozval předsedkyni Sněmovny na oficiální návštěvu své domoviny.

„I přes značnou geografickou vzdálenost našich zemí nás s Tchaj-wanem pojí velmi silné pouto sdílených demokratických hodnot. Z naší vlastní historie si až příliš dobře pamatujeme, jaké je žít ve sféře vlivu uzurpátorské totalitní mocnosti. Kdo jiný by se tedy měl zasazovat o to, by Tchaj-wan zůstal i nadále ostrovem svobody?“ podotkla předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová.

Mezi konkrétními oblastmi zamýšlené užší spolupráce zmínila předsedkyně Poslanecké sněmovny především výměnu know-how v oblasti kybernetické bezpečnosti a hybridních hrozeb. V úvahu by výhledově přicházely i vzdělávací výměnné pobyty zaměstnanců úřadů.

Předseda tchajwanského zákonodárného sboru na závěr setkání oficiálně pozval předsedkyni tuzemské Sněmovny na návštěvu Tchaj-wanu. „Pozvání si velice vážím. Jsem si jistá, že taková cesta plynule naváže na předloňskou misi předsedy Senátu Miloše Vystrčila a přispěje k dalšímu prohloubení slibně započaté spolupráce mezi našimi parlamenty. Zároveň využijeme této cesty k rozvoji našich obchodních vztahů a politickou delegaci doplníme i zástupci českých podnikatelů,“ dodala předsedkyně Markéta Pekarová Adamová.

Zdroj: PSP ČR

Foto: PSP ČR

Publikoval: Rejtek